Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е този чарк от Фиат Пунто МК1 ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв е този чарк от Фиат Пунто МК1 ?

    Здравейте!Налага ми се да сменя тази част от Пунтото си /1.1, 94 г./Намерих резервна, но на моята има само четирите ламаринки, а пластмасовата най-вляво я няма.Някой знае ли за какво служи и има ли значение че я е нямало в моята?
    Прикачени файлове
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994

    #2
    Пластмасовата е бутон за индикацията на таблото за отворена/затворена врата. Предполагам че има разлика във връзката между пластините и изходящите кабели, трябва да се провери.
    FIAT PUNTO 1.7 TD
    CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

    Коментар


      #3
      Ще видим. Сменям и двете части - тази на задния капак и другата която стои на самия багажник /мъжка и женска/.
      TOKATA написа:
      Пластмасовата е бутон за индикацията на таблото за отворена/затворена врата. Предполагам че има разлика във връзката между пластините и изходящите кабели, трябва да се провери.
      Punto 1.9 JTD 2003
      Ex Punto 1.1 1994

      Коментар


        #4
        Пластмасовия бутон е за лампата в багажника.Ти наи вероятно нямаш лампа.

        Коментар


          #5
          gituli написа:
          Пластмасовия бутон е за лампата в багажника.Ти наи вероятно нямаш лампа.
          Да, нямам и много ме дразни, защото в тъмницата нищо не се вижда като се наложи...Дали вече като сменя тези части, няма да мога да си сложа?
          Punto 1.9 JTD 2003
          Ex Punto 1.1 1994

          Коментар


            #6
            я кажете някаквъв варинят за лампа в багажника
            Grande Punto 1.3 75 hp
            Croma 1.9 Multijet 150 hp

            Коментар


              #7
              staik написа:
              я кажете някаквъв варинят за лампа в багажника
              Това което бях измислил по едно време беше да си сложа една лампа на батерии, от тези които продават по магазините - които се натискат за да светнат. Но естествено ще е супер, ако си е както трябва.
              Punto 1.9 JTD 2003
              Ex Punto 1.1 1994

              Коментар


                #8
                Можеш да си сложиш но ще трябва да си пуснеш допълнителни кабели.Виж дали имаш една правоъгална дупка до тонколоната,ако да намираш си един плафон иго свързваш и си готов.Ето няколко снимки,аз съм го махнал по видими причини.

                Коментар


                  #9
                  Да, имам дупка и даже съм се чудел за какво е.Защо въобще не са сложили лампа в багажника още в завода? По-късните години на производство явно имат, но това е само една крушка, не е екстра?
                  Punto 1.9 JTD 2003
                  Ex Punto 1.1 1994

                  Коментар


                    #10
                    staik написа:
                    я кажете някаквъв варинят за лампа в багажника
                    По магазинчетата "всичко за 1 лев" има едни светодиодни лампички (със 6 бели светодиода) и накрайник за включване в запалката. От едната страна има магнит-лепка се на метална част и си работиш.Кабелчето се навива вътре в лампата.Доста е удобна.Струва 2 лв.

                    Коментар


                      #11
                      boy123 написа:
                      staik написа:
                      я кажете някаквъв варинят за лампа в багажника
                      По магазинчетата "всичко за 1 лев" има едни светодиодни лампички (със 6 бели светодиода) и накрайник за включване в запалката. От едната страна има магнит-лепка се на метална част и си работиш.Кабелчето се навива вътре в лампата.Доста е удобна.Струва 2 лв.
                      Това означава, че трябва да се прекара кабела чак до запалката? Поне за мен това няма да е удобно.А искам да попитам, дали мога да свържа директно кабелите към тази част със щтифчетата, която се захваща за купето. На старата имам едно като букса, през която минават кабелите, но то е разтопено. Предполагам може и без него.
                      Punto 1.9 JTD 2003
                      Ex Punto 1.1 1994

                      Коментар


                        #12
                        gituli написа:
                        Пластмасовия бутон е за лампата в багажника.Ти наи вероятно нямаш лампа.
                        Моята също няма лампа в багажника, но го има пластмасовия бутон и индикация за отворена/затворена врата, за това и писах за какво служи този бутон поне при моята.
                        FIAT PUNTO 1.7 TD
                        CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                        Коментар

                        Working...
                        X