Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите на Fiat Tipo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростите на Fiat Tipo

    Добър ден! Пиша, защото нещо изключително странно се случва с колата ми в последните дни. Забелязах го предимно на 3-та скорост. Ей така от нищото започна да ми излиза скоростния лост от предавката....аз включа на 3-та, той пак си се връща в свободно положение ако не подавам газ понякога. Ако някой има идея за случващото се, ще се радвам да ми каже

    #2
    Мда лошо, четвъртата ми правеше така и не излезе евтино.Третата ми пък хърка на влизане.Като ти изключи сама, хърка ли, или се освобождава докрай?От едно време ме подготвиха, че скоростите били слабото място на тези коли, но си карах без 4-та повече от година, но при теб не е добре, 3 е важна.При мен влизаха доста лесно 3-та и 4-та, след ремонта усилието нарастна, може би и при теб ще стане така. Има някакви пружини, които ги държат включени, и като станат по-меки, сещаш се..Не е за смяна, но е за ремонт кутията.

    Коментар


      #3
      ами не, не хърка просто се освобождава....и това се случва когато намаля иии не подавам газ само... иначе при вкарване също не хърка, съвсем нормално си влиза.

      Коментар


        #4
        Не е същото значи, при мен изключваше на високи обороти по-скоро, а на ниски се държеше повече.

        Коментар


          #5
          Може би просто колата ми развива собствено съзнание и започва сама да преценява кога да изключи от скорост :D:D В най-скоро време ще посетя сервиз да видим какво ще излезе.

          Коментар


            #6
            Муфа и синхронизатори за 3-та и 4 та,по-малко вероятно е износен фиксатор на стеблото на вилката за 3-та и 4-та или разхлабена такава.
            Fiat Punto 1.1 6Speed

            Коментар


              #7
              При мен 3-та излизаше при високи обороти,след време и първа почна да излиза при подаване на газ.Кутиятя се отремонтира с нови синхронизатори и подмяна на някъква вилка или нещо подобно беше.Ремонта струваше 180 лева.Скъпичко,ама за 5 часа ми я направиха 3-ма човека.Експресна цена,но съм доволен.
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                Мммм....ясна работа :Х ще трябва да се цака Какво да се прави... Много мерси на всички за инфото и вниманието

                Коментар


                  #9
                  Я преди да цакаш за кутия! Цакни за един тампон на скоростите!! Скоростите се превключват посредством 3 щанги и ако тампона отиде, мотора увисва и много лесно падат скоростите!!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Това е от темата за подаряване:Подарявам скоросна кутия за фиат типо 1.6 дгт скорстите са без кожуха за съединителя... подарявам още и маховик (чистя мазето) който ги иска да ми пише в скаип ( hibrydd )Пиши му в скайпа и му кажи че аз съм ти дал инфои двамата сте от София и ще ви е лесно
                    http://karate-bg.com
                    Пътна помощ в София

                    Коментар


                      #11
                      Още утре през деня ще се свържа с човека по скайп и ще видим какво ще се разберем мерси още веднъж за вниманието хора! Ще пиша веднага щом се получи някакво раздвижване по въпроса, че утре Джули влиза в бокса за смяна на масло и филтри и ще се провери за тампона на скоростите

                      Коментар


                        #12
                        Само да ти кажа че скоростите за едновалов и двувалов мотор са различни!!Аз я взех скоростната от hybrid, че като се ходи по състезания ... скоростните са консуматив! :DТака или иначе тя е със спраскан кожух и нямаше да ти свърши работа!
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар


                          #13
                          Да, снощи си писахме и той ми каза, че е взета. То аз не разбирам кой знае колко, тъй като колата я имам от 4 месеца и гледах да не я ровичкам за да не я скапя, но пък тя сама успя да се скапе :D Днеска като влезе в гаража ще бъде погледнат тампона за скоростите, данеби верно да е заминал. Той хибрид снощи ми предложи да провери от негов приятел за скоростна кутия, но онзи пич карал Темпра.....знам, че имат съвместимости, но дали скоростната кутия е една от тях?

                          Коментар


                            #14
                            И тая темпра е двувалова и също така е 2 литра (сещаш се колко по-дълга и е скорстната кутия!)!! Незнам твойта кола каква е, но подозирам че е едновалка! Я напиши номера на двигателя за да не си правим догатки повече! )
                            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                            Коментар


                              #15
                              Типото мина на преглед в сервиз и се оказа, че няква скоба на маншона на скоростната е паднала и е изтекло масло и единия тампон е скъсан...

                              Коментар

                              Working...
                              X