Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с маркуча на постъпващия бензин в двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с маркуча на постъпващия бензин в двигателя

    колата е фиат браво 1.6 16 макркуча се намира горе в ляво на двигателя маркуча е много напукан и се рони ,случаино някои от вас да има в повече и да го продава нямам снимка за да покажа за кое точно става дума но предполагам тези от вас които имат тези фиатки се сещат за какво говоря

    #2
    колега и аз имах този проблем разреших го срещу 4 лева отиваш в практикер и си взимаш бензино устойчив маркуч махаш стария слагаш новия бумкаш му 2-4 скобички и си ти моя вече 1 година нямам проблеми преди това беше се скъсал и пръскаше бензин замина ми полувин резервоар
    1.6 16v 96 г. 103 hp.
    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

    Коментар


      #3
      да, това е начина, иначе нов маркуч заедно с горивопровода много пара.
      Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
      Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

      Коментар


        #4
        Във всеки магазин за авточасти се продават маркучи на метър. Важното е да си вземеш стария, или да резнеш парче от него за да сравните вътрешният диаметър. По мои наблюдения най-често този тип маркучи са с 6 и 8мм. вътрешен диаметър. Купи си и две скобички и си готов! Важно е да се стегнат добре, но не и да се пресилиш!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          кола

          Имам цяла рейка с маркучите някъде окол 40 см са
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            metropolix написа:
            колега и аз имах този проблем разреших го срещу 4 лева отиваш в практикер и си взимаш бензино устойчив маркуч махаш стария слагаш новия бумкаш му 2-4 скобички и си ти моя вече 1 година нямам проблеми преди това беше се скъсал и пръскаше бензин замина ми полувин резервоар
            маркча от двете си страни е капсолован с накраиниците си,как мога да ги махна накраиниците и да ги сложа на нов маркуч при полойение че са капсоловани .Ако може малко повече инфо за направата на този маркуч с скобичките

            Коментар


              #7
              С лист от ножовка или с пила.Махаш внимателно капсуловките и търсиш маркуч който да издържа мин. 10 бара.
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                и на 6 бара ще свърши работа.
                Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                Коментар


                  #9
                  Само да вметна за внимание към качеството на маркуча. Добре е да е нещо от типа на Dayco. Към 7-8 лв. е метъра. Не че няма вариант пак да е менте. Преди време така се запали колата на колегата alfacorse от алфа форума. Буквално минути след регионалната среща на терапията. Неговия пожарогасител дефектирал - добре, че друг колега се намесил. Изгоря му половината инсталация и инжекторите. Причината се оказа дефектиралите "нови маркучи на бензинопровода на една година".

                  Коментар


                    #10
                    Колега, за тези маркучи ли става въпрос?Ще погледна в какво състояние са и ще ти пиша.
                    Прикачени файлове
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      trace написа:
                      Колега, за тези маркучи ли става въпрос?Ще погледна в какво състояние са и ще ти пиша.
                      за тези маркучи става дума и по точно за левия предполагам виждате колко се е оронил вече
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        моя го смених наскоро- в едини край е накрайник, а в другия влиза в тръбичка, така че спокойно може да го замениш с парче маркуч, с хубави скоби
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          pakumba написа:
                          моя го смених наскоро- в едини край е накрайник, а в другия влиза в тръбичка, така че спокойно може да го замениш с парче маркуч, с хубави скоби
                          едни маистори много ме изплашиха че налягането е голямо и задължително дтрябва да се капсоловат двата края на макручакакво мислите по въпросанамерих и друг проблем маркуча за обратния бензин почти се е изхлузил от металната тръбичката това се вижда и на снимката

                          Коментар


                            #14
                            те "майсторите" така правят, плашат те и после ти режат главата. вземай маркуч, скоби и стягай. за 5лв ще си решиш проблема. аз така карам от една година. и не само аз де.
                            Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                            Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                            Коментар


                              #15
                              pakumba написа:
                              моя го смених наскоро- в едини край е накрайник, а в другия влиза в тръбичка, така че спокойно може да го замениш с парче маркуч, с хубави скоби
                              как се разварта накраиника ?когато започвам да го отвинтвам с клуча маркуча се осуква доста и не ми дава да продължа с отвинтванетоима ли някакав чалъм за това отвинтване ?

                              Коментар

                              Working...
                              X