Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат пунто 2001 година проблем с двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат пунто 2001 година проблем с двигателя

    Здравейте,купих си това фиатче преди три дни и не държеше обороти.Не беше карано около 50 месеца.Направих му компютърна диагностика и от сервиза ми изкараха от сто кладенеца вода.Първо понеже съм малко невежа между двигателя и компютъра има една метална част която ги свързва и правеха ултразвук понеже нова според тях струвала 1000 лв.В бележката която си взех е оказа че е стартовия мотор от отва което са писали че е правено ултразвук.Не се е подобрил казаха от ултразвукалПосле се оказа че смуче от някъде въздух и казаха че е колектора и него смениха с нов.Всичко оправиха за 90 лв и вчера като отивам да си я взема ми заявяват че сега щяла да ми гори 20 на 100 и да ми сменяли гумичките на клапаните за което ми искат 50 лв още и не гарантират че нямала да гори толкова.Преди да я закарам си гореше 6 на 100 . Понеже съм жена и ме взеха на мезе явно и се чувствам много зле.Моля посъветвайте ме как да се справя със ситуацията.Аз съм от Пловдив . Колата е на 126 000 км и е карана от жена.Не знам къде има съвестни хора,които си вършат работата.Извинявам се за дългото писане но незна как да обясня по друг начин нещата.

    #2
    здр колежке някаква сершизна история има ли това пунто.на мен ми мерише на датчик на коляновия вал.като загрее ли го прави и гасне ли в движение .аз имах подобен проблем и се оказа този датчик и при мен не искаше и да пали
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    Коментар


      #3
      кола

      Първо смени майсторите само че къде има майстори в Пловдив да разбират от КОЛИ .Ако има нйкой с такова Пунто М 2 и знае някъде да пише . това с ултразвука е нещо което го чувам тук за втори път но май е само даване на пари То и диагностика се прави малко по трудно на тази кола всъщност с кой двигател е 1.2 8 -1.2 16 или JTD има и това значение Ако е някое от 1.2 да не работи на 2 цилиндъра това е най честия проблем при тях другото се прави каквото и да е .А гумичките се сменят ако гори масло най вече
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        ключар тя е дама направо са я вкаралив филм и са я взели за мезе тея да не са и чистили дюзите .а тя не казва дали работи като трактор за да работи на 3 цилиндара
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          Аз имам такова пунто и моето работи на 2 цилиндъра и диагностиката е изгоряла краина връзка на на ЕКУ по накратко от 500 до 800 и нещо проблем и така като гледам трябва да си взимам ново ЕКУ направо съм потресен,а за колежката незнам какво да кажа ама по добре да отиде на някои елкон а не по сервизи понеже ще се набута с парите само,да и направят една диагностика ама да я даде колата на някои мъж или на баща си и тои да я закара тогава няма да е такава диагностиката,а и може да е бобина,но задължително диагностика и тогава ще си говорим

          Коментар


            #6
            qnislav_88 написа:
            Аз имам такова пунто и моето работи на 2 цилиндъра и диагностиката е изгоряла краина връзка на на ЕКУ по накратко от 500 до 800 и нещо проблем и така като гледам трябва да си взимам ново ЕКУ направо съм потресен,а за колежката незнам какво да кажа ама по добре да отиде на някои елкон а не по сервизи понеже ще се набута с парите само,да и направят една диагностика ама да я даде колата на някои мъж или на баща си и тои да я закара тогава няма да е такава диагностиката,а и може да е бобина,но задължително диагностика и тогава ще си говорим
            мен ми мирише на същото цената на чисто ново ЕКУ с монтажа е 830лв. в александър ауто аз моя го смених след 9 месеца мъки и дестки левовове по маистори с различни диагнози .Грешката която даваше беше неработеща бобина но не беще бобина а ЕКУ което се откри накрая (НЕ ЗИМАИТЕ ЕКУ ВТОРА РЪКА) е сега сичко е ок разхода ми е малко по висок но тва се преживява 6.5-7 градско
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #7
              Колежке я кажи кой са тези маистори?
              ex. punto elx 1.2i
              Lancia Libra 1.6

              Коментар

              Working...
              X