Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто-Гасне в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто-Гасне в движение

    Здравеите колеги(ако мога така да се изразя).От няколко месеца сам регистриран и редовно посещавам форума.От 16 месеца сам горд сопственик на Фиат Пунто 1.6 mpi ELX(90kc) 94година.Та да минем на вапроса-а тои е 4е колата ми гасне в движение на ден по няколко пъти-без при4ина просто като сам на свободна,оборотите падат и колата гасне.Ходих по маистори правихме диагностики и резултат 0-един вика ламда сонда(сменена) без резултат,другия вика стъпков мотор(сменен)пак без резултат.Смених филтрите пак нищо. Ако имате някакви идеи споделяйте 4е по4на да ми писва,пък и не ми се продава харесвам си колата но една година бутане по сфетофарите си е ГОЛЯМ Х...Й

    #2
    Здравей колега. А някой от майсторите досети ли се да ти провери датчика на коляновия вал. На мен на това ми прилича, щом гасне и в движение дори. Провери го и него, почисти го и ако трябва го подмени- цената му е около 70лв. Ако ти искат повече им покажи конфигурация от 3 пръста
    ex. Fiat Marea 1.6 16V
    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
    Lancia Kappa 2.0 VIS

    Коментар


      #3
      Другия вариант е някой колега от форума с лаптоп и подходящата програма. В движение да се диагностицира проблема!
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        И на мен ми прилича на датчик колянов вал.Пробвай да размърдаш кабелите му и ако огасне това е.Много често при Пунто с климатик ремака търка в кабелите.

        Коментар


          #5
          мерси за саветите ей са отивам да го видат и ако има някакво развитие ще пиша.Но имам още един вапрос онзи ден стертера на пунтака ме предаде и както и да е сложих някакъв марели рециклиран за (90лв) и след смяната ми светна акомулатора на таблото-вращам се при маистора викам ко стана тоя ми вика незнам.проверихме при друг акумолатора,динамото си зарежда,ремака си е стегнат но лапмата свети постоянно.И може ли да ме опътите каде е тоя дат4ик сам да го проверя щото в нашия краи пишман маистори колкото искаш,а и си ми харесва да я поправям сам(което мога де)

          Коментар


            #6
            За стартера незнам.На моито датчика е тук.

            Коментар


              #7
              мерси колега още сега го по4вам ще пиша при развитие,а при опрявяне на вси4ки одзовали се ще има по4ерпка :D

              Коментар


                #8
                Надявам се да сме помогнали.

                Коментар


                  #9
                  дат4ика на коляновия вал сменен и пак без резултат по4на да ми писва ве4е незнам кво да я правя.искам да ве питам 4ел сам някаде по форума 4е може и от някаква траби4ка да я прави тая мизерия само нея не сам я проверил,каде по то4но се намира?И километржа ми отказа-жило здраво незнам имам 4уството 4е магия ми направиха вси4ко се разпада помагаите МОЛЯЯ вии

                  Коментар


                    #10
                    Колега,кажи по точно кога гасне колата?Само когато е на свободна,когато натискаш спирачка,спрял,в движение?Колко често,загряла студена

                    Коментар


                      #11
                      Гасне му само на свободна!Може и от разпръсквачите да е. Какво е състоянието на свещите?
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Предполагам,че проблема е в токовете.

                        Коментар


                          #13
                          нема зна4ение дали е топла или студена едно и са6то си е.като сам на свободна падат и забива носа това е,или требва много як форсаж за да не изгасне.свещите са нови.това се полу4ава наи 4есто когато сам по наклон на скорост без гас,дали не се дави не я знам по4на да ми писва.

                          Коментар


                            #14
                            А бензинов филтър сменял ли си?Колата има ли мощност?

                            Коментар


                              #15
                              Колега имаш ли газова оредба ? ... ако имаш е нужен емулатор за газ ... и нататака има разни теми в форума . А и колегите знаят ще ти подскажат.
                              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                              Коментар

                              Working...
                              X