Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за алтернатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за алтернатор

    Колеги,да ви попитам на Пунто 1.6 мк1 нормално ли е алтернатора да е от Пунто МК2 ??Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Ми колега ако помислиш логично то няма как, МК2 е по новият модел ,обаче ако са идентични защо не ? А и колега пооправи си малко въпроса защото малко трудно се разбира какво точно имаш в предвид като нормално Поздрави.
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      #3
      Значи,извинявам се за неяснотата Днес ходих да си купя алтернатор,понеже моя спука корпуса поради блокирал лагер.Бях се уговорил с продавача по телефона за алтернатор чисто нов за 150 лв и уговорката да донеса стария .. Та отивам аз днеска на сливница и раковска ,показах му счупения алтернатор и се оказа че на мойто пунто (1994г МК1) не е същия ,а такъв се слага на следващото поколение пунто...Минах с 170 рециклита + моя .. Мислълта ми беше дали на всички 1.6 мотори се слагат такива алтернатори.. Надявам се да съм по ясен

      Коментар


        #4
        Доколкото знам са два вида алтернаторите вентилиранаи и невентилирани(демек с дупки и без дупки по предния капак на око поне е това разликата)това е при Мк1 за Мк2 незнам.Тези вентилираните явно са слаби точно при предния лагер.

        Коментар


          #5
          stefkolev написа:
          Доколкото знам са два вида алтернаторите вентилиранаи и невентилирани(демек с дупки и без дупки по предния капак на око поне е това разликата)това е при Мк1 за Мк2 незнам.Тези вентилираните явно са слаби точно при предния лагер.
          Ми колега задния беше виновника . и е вентилиран моя . Няма значение важното е,че сега не се чува двигателя как работи :P пак трябва да свиркам на разхождащите хора по плътното за да чуят,че за тях има кола :D

          Коментар


            #6
            :D значи грешно предположих,при мен беше отпред ОК. Рециклиран каза 170лв, а за нов колко ти казаха?

            Коментар


              #7
              stefkolev написа:
              :D значи грешно предположих,при мен беше отпред ОК. Рециклиран каза 170лв, а за нов колко ти казаха?
              170 ако си дам стария иначе 190, нов 250

              Коментар


                #8
                Колега да беше отишъл при италянеца не вярвам да ти кажат цена над 100 лв един колега каза че си е взел за бравото от там за 40 лв и си му работи на "6"
                Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                .

                Коментар


                  #9
                  cs_aleksandar написа:
                  Колега да беше отишъл при италянеца не вярвам да ти кажат цена над 100 лв един колега каза че си е взел за бравото от там за 40 лв и си му работи на "6"
                  Колега минало-свършено... просто бях на зор и за това

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Алтернатор от Италянеца 40до 60 лв зависи как се договорите и за кой моделе Фиат ако го имат ще е по евтин ако е екзотичет по скъпо Незнам що ги рециклирате като счупен корпус нема кво да се прави направо други винаги го взимате суговорката да може да го върнете
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Re: кола

                      kluchar написа:
                      Алтернатор от Италянеца 40до 60 лв зависи как се договорите и за кой моделе Фиат ако го имат ще е по евтин ако е екзотичет по скъпо Незнам що ги рециклирате като счупен корпус нема кво да се прави направо други винаги го взимате суговорката да може да го върнете
                      Тоя го взех рециклиран не,че съм го рециклирал

                      Коментар


                        #12
                        Re: Питане за алтернатор

                        ivan_cirkov90 написа:
                        Колеги,да ви попитам на Пунто 1.6 мк1 нормално ли е алтернатора да е от Пунто МК2 ??
                        Преди 2 години и аз имах Пунто МК1 и съответно същия проблем. Някой ми даде акъл,какво били правили бакшишите били купували алтернатори от УНО,този алтернатор не е винтилиран и съответно задрав.В момента имам прецакан алтернатор, но на новото ми Пунто МК2. Съдба .

                        Коментар


                          #13
                          [.. Няма значение важното е,че сега не се чува двигателя как работи :P пак трябва да свиркам на разхождащите хора по плътното за да чуят,че за тях има кола :D[/quote]Колега, с тия думи ме заинтригува. Искаш да кажеш, че със стария ти алтернатор колата е работила по шумно ли? Защото и аз като смених преди година и половина моя алтернатор поради същата като при тебе причина-спукан корпус имам чувството, че колата започна да работи по-лошо, демек по-шумно и да има лека вирация във волана. И това не е всичко-даже почти непрекъснато с малки изключения ми трептят/примигват , макар и доста слабо фаровете и лампите в купето когато работи колата. Това последното се вижда само на тъмно и почна да го прави малко след като смених алтернатора. Иначе алтернатора е мерен и зарежда напълно нормално и досега с паленето не съм имал проблеми. Та се чудя дали да взема да пробвам с друг алтернатор дали колата ще се държи по същия начин ако не, значи го сменявам, ако да, значи проблема при мене е друг.Преди да пуснеш пост - прегледай го дали изглежда така както искаш да изглежда.Модераторски екип на fiat-bg.org
                          Фиат Пунто 1,2 HSD

                          Коментар


                            #14
                            Колега botze аз имам същият проблем като твоя,но при мен се появи след смяна на акумулатора,старият беше 50А,а новият е 44.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #15
                              ДА колега botze .. колата първо почна да вие поносимо,но след като спука корпуса се чуваше едвали не само алтернатора ...

                              Коментар

                              Working...
                              X