Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кормилна рейка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кормилна рейка

    Колеги,някой разглобявал ли е кормилна рейка?Трябва ми съвет относно това как да я разглобя, за да сменя маншоните, защото протекоха преди няколко дни.Имам лошото предчувствие, че ще повредя нещо от напъване и реших да си питам Благодаря много на отзовалите се и дори на тези, които си направиха труда да ми прочетат писанията
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    демонтираш късия накрайник от шенкела то е ветоятно гаика 16 17 или 18 19 не съм сигорен можа да ползваш скоба за да го извадиш или с чук да го избиеш след което измерваш с шублер разтояниет от центъра на накрайника до да кажем края на резбата на дългия сима една контрираща гайка на длгия накрайник развиваш е леко и развиваш самия къс накрайник подменяш маншона на рейката и започваш по обратен ред Успех в начинанието
    Фиат Пунто Мк1 99г малкото ми градско бижу 55 кончета
    Нисан Терано 2 с фейс лифт 2.7 ТДИ 123 кончета R20
    това няма умора за балканче

    Коментар


      #3
      Не мога да разбера напълно въпроса ти. Ако са протекли маншоните, смяната им няма да ти реши проблема - рейката е заминала. Ако визираш подмяна на набивките вътре в нея, задачата е почти невъзможна, трябва да разполагаш със специализирана техника.Дългите накрайници се развиват с помоща на тръбен ключ (ако са оригиналните), с който обхващаш ябълката. Ако някога са сменявани, ще имат засеци за гаечен ключ.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        маншоните знам как да си сменя. В общи линии те не ме греят наистина Въпросът ми е по-скоро как да разглобя самата рейка, а именно алуминиевото тяло.Искам да сменя семерингите, които са вътре Специялизиран инструмент...добре, но какъв?П.П. Имам една счупена рейка, на която се упражнявах и в крайна сметка разбрах как да сменя семеринга от страната на волана, но другия все още се чудя.Ако всичко мине успешно ще постна обяснение и снимки
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Дано ти помогне -http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=28083&highlight=%F0%E5%E9%EA%E0
          БРАВА С КЛЮЧ
          Каква е максималната скорост при секса?
          - 68, защото при 69 се обръщате.

          Коментар


            #6
            Колега виж това ако може да ти помогне
            Прикачени файлове
            TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
            ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
            НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

            Коментар


              #7
              zdrawko написа:
              Колега виж това ако може да ти помогне
              А това за какъв фиат е колеги.Помогнете защото и моята протече а аз съм с мареа 1.6
              Ако има нещо което отличава тунинг маниака от обикновенния човек, то това е желанието му да сътвори нещо съваршенно.!

              Коментар


                #8
                Jekoviq написа:
                ...А това за какъв фиат е колеги.Помогнете защото и моята протече а аз съм с мареа 1.6
                За твоя
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар

                Working...
                X