Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормален ли е разхода на гориво.Трудно палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормален ли е разхода на гориво.Трудно палене

    Здр колеги не ми се пускат две теми .И реших да ги направя в една.Първо за разхода да питам.Нормалално ли е за около 70км в софия да ми гори окололо 5-6 литра .Колата е фиат пунто мк2 1,2 8винтила.И другото нормално ли е сега като е по студено о по трудно пали и още като е под нулата и като запали първия пат работи за секунда две и гасне .Като запаля втория пат няма никав проблем.Но гледам че ако запаля първия пат преди да загасне подавам газ да я изфорсирам и не гасне.
    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

    #2
    За разхода, ако е бензин, даже ти завиждам на ниския разход. За паленето, при мен е по-зле, сега ако запаля, едва ли ще се задържи, ако не дам газ първия път, ако те успокоява. Не само първия път, но и ако угася и запаля още на студено, пак ще иска да гасне. Не мисля да правя нещо повече по въпроса - нови свещи имам и нова бобина, кабелите са добре. Щом успявам да я вкарам в движение, дори и с газ, няма какво да плащам на пишман майстори, като явно и те не знаят от какво е, само знаят пари да гонят. На по-топло пали добре.

    Коментар


      #3
      За паленето незнам нямам проблеми и несъм имал до момента, но за разхода и аз ти завиждам. На мене в "адските" студове ми качва 10-11/100 градско Yellow_Flash_Colorz_PDT_24
      http://vbox7.com/play:53b65925 (rofl) a sega ko e tui neshto :O (rofl)(rofl)(rofl)

      Коментар


        #4
        значи колеги расхода е ок.аз си мислех че гори доста но не бях засякал.колега fuoco като си е над нулата си пали и никав проблем. и аз така не мисля да я карам на маистор.Благодаря колеги .Но някои ако иска да сподели нещо да заповяда.
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          при мен на пунтото 1.2 правеше така когато е студено първото палене веднага гаснеше , лятото в Ямбол при Хитко ми мениха някакъв датчик за температурата на инжекциона и се оправи и при вас може да е от същото

          Коментар


            #6
            и аз се замислям за този датчик но каква му е цената.Защото ако етози дето си мисля е мап и темп.в едно и е доста пара
            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

            Коментар


              #7
              bboyd , защо не си провериш въздущния филтър и да споделиш колко е замърсен ?

              Коментар


                #8
                ами колега тои е нов
                Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                Коментар


                  #9
                  Колега и все пак го провери

                  Коментар


                    #10
                    цената на датчика е 28лв.

                    Коментар


                      #11
                      кои точно датчик че другия дето е за температура е сто и кусур лева.И пак не разбрах защо да си го видя въздушният филтър.
                      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                      Коментар


                        #12
                        колега провери си въздушния филтър защото може да е замърсен и това да е причината за трудното палене на колата ти сутрин! Това е просто предложение имах подобен проблем сутрин с паленето, и търсих всевъзможни причини докато не отворих въздушния филтър които беше на около 5000 км , но силно замърсен, след смяната му проблените изчезнаха колата ми е Брава 1,6 16в 96 г. Казвам пак това е предложение!

                        Коментар


                          #13
                          ще го погледна но да стане по топло чя тези жабари са сложили сто винта на капака за филтъра.
                          Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                          Коментар


                            #14
                            bboyd написа:
                            ще го погледна но да стане по топло чя тези жабари са сложили сто винта на капака за филтъра.
                            Ами като са жабари защо си си купил италианка?Да беше си взел гоуф 1,2,3?
                            Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                            "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                            Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                            Коментар


                              #15
                              ivannik написа:
                              bboyd написа:
                              ще го погледна но да стане по топло чя тези жабари са сложили сто винта на капака за филтъра.
                              Ами като са жабари защо си си купил италианка?Да беше си взел гоуф 1,2,3?
                              Колега, от твоя пост тряя да разбирам че фиатките тряя да се карат само от жабари ли кво ли!!! Добре че не съм вегетарианец...тогава тряяше пеш да ходя по тая логика, че още не съм чул да правят коли за тех :Dпп. кво ли карат шиптерите :D :D :D :D

                              Коментар

                              Working...
                              X