Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прехвърляне на МПС ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Valioba написа:
    Здравейте! За да не отварям нова тема пиша в тази!Вече съм член на клуба ФИАТ, чрез току що придобитата Фиат Мареа! Автомобила е с Пловдивска регистрация. Аз по лична карта съм от Пазарджик! Днес минахме през нотариус. Трябва ли да ходя до Пазарджик да я регистрирам в тамошния КАТ и данъчно? Аз от 5 години живея в Пловдив и не съм съобразил, че може би трябва да го направя, ако е така! Та въпроса ми е: Не може ли да извърша процедурите по прехвърляне в Пловдивските инстанции, въпреки, че в договора вече пише постоянна адресна регистрация Пазарджик?
    Ще ти се наложи щом по постоянната ти адресна регистрация е там.Трябва да отидеш след като си минал при нотариуса до КАТ в Пазарджик и да я регистрираш там в даначното.
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    Коментар


      #17
      cokata_23 написа:
      Здравейте колеги! Хайде и мене някой ако може да ме светне как са нещата при нотариуса, щот при мен е малко схема.... Искам да си продам автомобила, който карам с генерално пълномощно.Колата се води на братовчедка ми и е с кюстендилска регистрация. Човекът, който иска да я купи е от Бургас.Моля някой да ми разясни ще мога ли да я продам с това пълномощно, какви още документи ще ми искат и трябва ли да извади документ братовчетка ми за платтен местен данък???
      Като имаш генерално пълномощно трабва да платиш данъка,да и направиш застрахователна стойност.Отивате при нотариус правите договор за покупко продажба, вие се договораяте за сметка на кой ще е договора попринцип е на купувача, човека взима колата отива си в КАТ Бургас там връща стария номер и му дават друг-естествено се плаща, след това братовчетка ти я отписва от данъчното или ти въз основа на пълномощното и договора.Сега повечето нотариуси правят всичко естествено за пари-застрахователна стойност, данък 2-3% на общината въз основа на застрахователната стойност и договора. Като купувах моето МПС си бях направил всичките бумащини дори и договора на нотариуса работата беше само да го завери за да излзе по евтино и пак бая пари заминаха..
      Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
      Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

      Коментар


        #18
        Valioba написа:
        Здравейте! За да не отварям нова тема пиша в тази!Вече съм член на клуба ФИАТ, чрез току що придобитата Фиат Мареа! Автомобила е с Пловдивска регистрация. Аз по лична карта съм от Пазарджик! Днес минахме през нотариус. Трябва ли да ходя до Пазарджик да я регистрирам в тамошния КАТ и данъчно? Аз от 5 години живея в Пловдив и не съм съобразил, че може би трябва да го направя, ако е така! Та въпроса ми е: Не може ли да извърша процедурите по прехвърляне в Пловдивските инстанции, въпреки, че в договора вече пише постоянна адресна регистрация Пазарджик?
        За съжаление регистрацията се извършва в КАТ, който е по адреса на личната карта...пс. Не че съветвам, но завеждането на автомобила в общината може и да не се извършва.. Принципно е задължително и след време при последваща продажба е проблем, тъй като нотариуса изисква по закон платен пътен данък за съответната година. Това обаче също може да се заобиколи, като се преведе от някоя банка 10-15 лв по сметката на съответната община с основание за плащането "пътен данък за 2011г за МПС ДКН № ...........", като платежното нареждане е достатъчно за заверяване пред нотариуса.

        Коментар


          #19
          pchelaria написа:
          cokata_23 написа:
          Здравейте колеги! Хайде и мене някой ако може да ме светне как са нещата при нотариуса, щот при мен е малко схема.... Искам да си продам автомобила, който карам с генерално пълномощно.Колата се води на братовчедка ми и е с кюстендилска регистрация. Човекът, който иска да я купи е от Бургас.Моля някой да ми разясни ще мога ли да я продам с това пълномощно, какви още документи ще ми искат и трябва ли да извади документ братовчетка ми за платтен местен данък???
          Като имаш генерално пълномощно трабва да платиш данъка,да и направиш застрахователна стойност.Отивате при нотариус правите договор за покупко продажба, вие се договораяте за сметка на кой ще е договора попринцип е на купувача, човека взима колата отива си в КАТ Бургас там връща стария номер и му дават друг-естествено се плаща, след това братовчетка ти я отписва от данъчното или ти въз основа на пълномощното и договора.Сега повечето нотариуси правят всичко естествено за пари-застрахователна стойност, данък 2-3% на общината въз основа на застрахователната стойност и договора. Като купувах моето МПС си бях направил всичките бумащини дори и договора на нотариуса работата беше само да го завери за да излзе по евтино и пак бая пари заминаха..
          Здравей, колегата ти е казал в общи линии нещата, но трябва да имаш предвид, че освен платения данък за тази година и оценката за застрахователна стойност е задължително да се представи пред нотариуса и декларация от собственика за липса на задължения към държавата...а ако въпросната братовчедка е семейна и автомобила е придобит по време на брака, ще се наложи и съпруга и да се включиSmile

          Коментар


            #20
            Благодаря! За съжаление ще е по-голяма разправията в Пазарджик, но ще ида, няма начин! Ще карам с пазарджишка регистрация в Пловдив ... голям майтап за моя сметка!

            Коментар


              #21
              Valioba написа:
              Благодаря! За съжаление ще е по-голяма разправията в Пазарджик, но ще ида, няма начин! Ще карам с пазарджишка регистрация в Пловдив ... голям майтап за моя сметка!
              Друг вариянт е да си смениш адресната регистрация и да си я регистрираш в Пловдив, но пак е бюрокрация и ходене по мъките.
              Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
              Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

              Коментар


                #22
                Благодаря колеги
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                Коментар


                  #23
                  =Rudi= написа:
                  [quote:0e0aa313c2="Murphy"]Колеги, искам да прехвърля колата на името на баща ми без смяна на номерата. Цялата галимация ще струва 20лв. така ли?
                  Да не пропуснеш някой документ :D НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ 1. Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #24
                    Би ли обяснил какво е това такса МПС?
                    Предполагам че колегата е имал предвид квитанция за платен данък. Yellow_Flash_Colorz_PDT_19
                    Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
                    Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

                    Коментар

                    Working...
                    X