Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде е датчика...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде е датчика...?

    Здравейте отново!Напоследък често ми се налага да питам,но нали форума е за това.Въпроса ми е-къде се намира датчика за налягане на маслото/само един ли е и какво представлява/ на Пунто 1.7 ТД ЕLX 96 год.Питам,защото като дам на контакт уреда със стрелката скача на MAX,лампата свети и угасва при запалване на двигателя.Това"показание"на стрелката ме дразни и искам да го оправя,защото трябва да разчитам само на лампата.
    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

    #2
    първо датчика ти мисля е закачен някъде по блока (не в главата на двигателя),но проблема ти не е в тоз датчик а в таблото или някъде кабела дава на късо но мисля че е таблото се е бъгнало.Намери от някоя морага същото и го смени пред морагата за проба и ще разбереш

    Коментар


      #3
      Някъде около другия за лампата ще да е,а да видиш дали е от него,му откачи кабела и ако падне стрелката ... става ясно .

      Коментар


        #4
        Да бе,ама аз не можах да намеря никакъв датчик-всичко така е набъкано по този двигател,за това и питам къде се намира и само един ли е или са два.Може да е нещо подобен като на Ладите,комбиниран-знам ли.а че е на блока е ясно-няма как да е на главата,щото вчера я смених и там има температурен.
        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

        Коментар


          #5
          Виж ги тук 1, 2.

          Виж ги тук 1, 2.
          Прикачени файлове
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички колеги,които помогнаха!В събота се заемам с тези датчици,че сега докато се прибера от работа вече е тъмно.
            PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
            Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

            Коментар


              #7
              Колега kostov, като отвориш капака махаш въздуховодите, после левия мигач и левия фар(това като гледаш колата отпред). Датчика се пада малко пред и под помпата(ГНП-то) и в него влиза само една жица. Незнам дали ме разбра, но като свалиш фара 100% ще го видиш. Ако нещо кажи ще се помуча да направя някоя снимка на моята и със стрелки да ти покажа каде трябва да е.
              FIAT PUNTO 1,7TD ELX

              Коментар


                #8
                Благодаря ти колега за подробното описание-ще го намеря-няма къде да иде!
                PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                Коментар

                Working...
                X