Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем - Увисване на вратата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем - Увисване на вратата

    Здравеите колеги.Имам следния проблем.Вчера силният вятър ми обърна вратата(пунтото е двуврато-става въпрос за шофьорската) и сега трудно се затваря(малко като на жигули ) .Даите мнения и препоръки как да си отстраня проблема.Мерси предварително за всички отговориЩЕ ПОМОЛЯ МОДЕРАТОРИТЕ ДА ПРЕМЕСТЯТ ТЕМАТА АКО РАЗДЕЛА Е ГРЕШЕН
    ПУНТО МК1 1.2 16В

    #2
    И аз имам този проблем ако някой помогне ще съм много благодарен
    FIAT, не е само въпрос на сметки - FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява.... италианеца е вложил дух във всеки модел!

    Коментар


      #3
      А вратите нямат ли ограничители за това? Или не са си свършили работата?
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Имат ограничители ама...чак вратата е леко сгъната.
        ПУНТО МК1 1.2 16В

        Коментар


          #5
          Май ще трябва да се свали кората и да се изправя. Виждал съм да ги изправят и така сглобени, ама не трябва да ти е жал. Просто двама човека се хващат и напъват в правилната според тях посока. Аз лична не съм го правил, но става.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            На моята кола преди повече от година един камион с въздушната си струя ми обърна шофьорската врата. Скъса се и ограничителя. Смених го, но пак си остана леко увиснала. Не мислех, че нещо може да се направи. Един път бях по друг повод при един тенекеджия, който забеляза, че е увиснала и я изправи за няколко секунди. Подложи някакво парче дърво между вратата и прага, натисна един-два пъти и се изправи.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              30-тина лева платих за същата работа. Изправя се.Махали са вратата, аз не бях там.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #8
                Zik написа:
                И аз имам този проблем ако някой помогне ще съм много благодарен
                И моята беше увиснала, но проблема беше в скъсан щифт на горната панта.Диагнозата беше на колегата gamma и беше правилна на 100 %.На струг направих нов, сменя се със сваляне на вратата и сега вратата се затваря като хладилник :D
                Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                Коментар


                  #9
                  Ламарината на Пунто е много мека.С пръст да натиснеш и се огъва.За сметка на това е поцинкована и ръжда не хваща.Тенекеджиите ( добре оборудваните де)имат хидравлични разпъвачи.С такъв би трябвало да може да се оправи въпросната врата.

                  Коментар


                    #10
                    Аз като вдигна над 50км/ч и в колата чак се чува завихряне... да не се регулира от Лимбусите които държат пантите?
                    FIAT, не е само въпрос на сметки - FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява.... италианеца е вложил дух във всеки модел!

                    Коментар

                    Working...
                    X