Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кора под двигателя Фиат Мареа ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кора под двигателя Фиат Мареа ТД100

    Здравейте колеги , имате ли кори под двигателите на Мареите и ако имате как и къде са захванати за бронята или подкалниците.Питам за оригинални кори , защото моята има но е правена от ламарина и не стои добре . Днес си поръчах пластмасова кора от един сайт и се чудя как ще я захващам , защото старата е хваната където дойде .http://avtokori.com/Ако имате нещо като картинка на оригиналното разположение на кората ще съм ви много благодарен , а пък и ще сравня тази която ще ми доставят утре с оригиналната. :D
    Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

    #2
    Новата трябва да има разпробити дупки за самонарезните видии. Но не е гаранция, че местатаза захващане на купето са здрави. Затова си приготви от онези пластмасови ’’миши опашки’’ и да са от по-дългите. Кората отпред влиза над бронята. Успех с монтажа и да драснеш някой ред да кажеш как си се справил.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      dobrujanetza написа:
      Кората отпред влиза над бронята. Успех с монтажа и да драснеш някой ред да кажеш как си се справил.
      Точно над бронята и се стяга с 3 винта които стоят на самата кора.Отзад се захваща за магарето на две места и отстрани на подкалниците с по една видия.Общо взето това е ,но най добрия вариант е стягае с опашки аз така се спасих на Цигов Чарк след като кората от протриване провисна отзад вляво.Колегата qnis_z помогна с въпросните стягащи опашки.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        моята беше увиснала,засега съм решил проблема като съм я хванала със "СТЯЖКИ" свински опашки или както искате ги наричайте-името им по магазините е "кабелни превръзки" или "стяжки"
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Кората ми я доставиха днес , и захващането е точно така както сте го обяснили - отпред за бронята 3-те болта са ясни и отзад за магарето също , само си мисля тези страничните са много на ниско и няма да стигнат до подкалниците , ама това ще го мисля като ми остане време за монтаж , сега съм решил да дам още малко пари по Мареата ( не че досега отидоха малко за ремонтите ) но май трябва да пусна нова тема за централното закл. и бравата на шоф. врата и ЕКУто което го управлява.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=588570#588570
          Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

          Коментар


            #6
            Моята е отпред с 3 видии, за средната правих стойка от метална планка че стоково нямаше средна. На задните на магарето ги хванах с 2 болта с гайка и стана прилично. Моята също като я взех беше провиснала отзад в средата и я усилих и изправих с един метален профил отвътре стоящ като "гръбнак" за кората за да не виси.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #7
              vasilmihov написа:
              Кората ми я доставиха днес , и захващането е точно така както сте го обяснили - отпред за бронята 3-те болта са ясни и отзад за магарето също , само си мисля тези страничните са много на ниско и няма да стигнат до подкалниците , ама това ще го мисля като ми остане време за монтаж , сега съм решил да дам още малко пари по Мареата ( не че досега отидоха малко за ремонтите ) но май трябва да пусна нова тема за централното закл. и бравата на шоф. врата и ЕКУто което го управлява.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=588570#588570
              Здравей,Кажи колко струва кората и дали е оригинална,защото и аз търся за моята марея,но ми казаха,че имало ментета,които много лесно се чупели,а оригиналните били много скъпи.С уважение!
              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

              Коментар


                #8
                ivannik написа:
                vasilmihov написа:
                Кората ми я доставиха днес , и захващането е точно така както сте го обяснили - отпред за бронята 3-те болта са ясни и отзад за магарето също , само си мисля тези страничните са много на ниско и няма да стигнат до подкалниците , ама това ще го мисля като ми остане време за монтаж , сега съм решил да дам още малко пари по Мареата ( не че досега отидоха малко за ремонтите ) но май трябва да пусна нова тема за централното закл. и бравата на шоф. врата и ЕКУто което го управлява.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=588570#588570
                Здравей,Кажи колко струва кората и дали е оригинална,защото и аз търся за моята марея,но ми казаха,че имало ментета,които много лесно се чупели,а оригиналните били много скъпи.С уважение!
                Кората струва 83лв.,а дали е оригинална - със сигурност не е , произведена е от въпросната фирма , за здравината не мога да кажа защото още не съм я монтирал , ама като я гледам е доста дебела , като знам на други коли какви кори са монтирани и то оригинални мисля , че тази ще е добра :D
                Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

                Коментар


                  #9
                  Ето я и кората
                  Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

                  Коментар


                    #10
                    Кората е едно към едно с оригиналната ,но виждам ,че няма капак за демонтаж на масления филтър.Това означава ,че на всяка смяна на маслото ще трябва да се демонтира.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      На моята също няма капак за филтъра.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        dobrujanetza написа:
                        На моята също няма капак за филтъра.
                        На моята има.

                        Коментар


                          #13
                          Airfan написа:
                          dobrujanetza написа:
                          На моята също няма капак за филтъра.
                          На моята има.
                          Твоята и на Tornado са поръчкови
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            Моята също има отвор за масления филтър и си беше на колата като я купих и от вътрешната страна има нещо като стиропор или нещо подобно.
                            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                            Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                            Коментар


                              #15
                              dobrujanetza написа:
                              Новата трябва да има разпробити дупки за самонарезните видии. Но не е гаранция, че местатаза захващане на купето са здрави. Затова си приготви от онези пластмасови ’’миши опашки’’ и да са от по-дългите. Кората отпред влиза над бронята. Успех с монтажа и да драснеш някой ред да кажеш как си се справил.
                              Отворите си пасват точно , навсякъде я хванах с болт и гайка , само от страната на ск. кутия явно ми липсва някоя пластмаса и там отвора не стига , но я хванах с миша опашка :D . Пробката остава открита , ама малко е кофти , че за масления филтър няма оставен отвор и ще трябва да се сваля при всяка смяна .
                              Fiat Marea 1.9 TD100 97г.

                              Коментар

                              Working...
                              X