Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

странен шум - водна помпа? Брава 1.6 '98

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    странен шум - водна помпа? Брава 1.6 '98

    Здравейте колеги,още от миналата зима забелязах, че като е студено времето и когато позагрее колата се чува един странен шум вътре в купето, подозирам, че е водната помпа, чува се едно като чаткане като стигне скалата до средата на средата докато загрее напълно, после не се чува, или поне не толкова че да е отчетливо на фона на двигателя. Не се чува и първоначално като запаля колата. Чува се на 2-3 хиляди обороти, по-осезаемо като ускорявам.иначе като вдигна капака и на фона на двигателя нищо не се чува.Така беше и миналата зима като застудя (под +10 градуса). Лятото не се забелязва. Някой да има идеи от какво може да е или да си карам и да си пусна музика.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    #2
    Ако си сигурен ,че е от водната помпа сменяй я. Ако закъсаш заради нея в града не е страшно, но ако те остави на пътя в някой пущинак ще съжеляаш много.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      не мисля че е водна помпа,лагера си вие без значение от обороти и температура
      фиат мареа 1.6 16v 97г

      Коментар


        #4
        Misho Benchev написа:
        не мисля че е водна помпа,лагера си вие без значение от обороти и температура
        Ами, един лагер защо вие?- защото е износен. На брат ми колата така му виеше нещо в моторния отсек на колата( Е46) като я купи и му казах ,че има накакъв лагер за смяна. Оказа се лагера на водната помпа. По време на движение се счупи- добре че на близо имаше автосервиз и се размина без буксиране.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          Лошото е че те са бая неща дето се връткат, а аз не знам ко е? водна помпа, на сервото помпата, не знам на спирачките дали има отделна помпа и тя къде е, пък климатика, пък динамото....Това дето е най-отгоре предполагам е помпата на сервото. на нея има един болт с контра гайка, освен да пробвам да изключа сервото от картинката да видя далище изчезне звука.Ако е сервото - лощо ли е?а най-интересното е, че лятото ги няма тия звуци...аз си возя една водна помпа в багажника и старите ремъци стоят, освен да си туря и една туба с антифриз...
          Brava 1.6 EL, '98
          182A4

          Коментар


            #6
            Тази сутрин пак се ослушвах, Този път в двигателния отсек, като гледам колата отпред и шума се чува от ляво, не откъм двигателя, а от ляво, там дето е амортисьора и то не постоянно ми от време на време, в повечето случаи като дам газ. Докато се движа с колата и дам газ - чува се, като пусна газта пак на 2-3 оборота и спира.Интересно ми е че докато не загрее колата до 1/4 от цялата скала (ако приемем 1/2 за нормалната температура) нищо не се чува, лятно време също.
            Brava 1.6 EL, '98
            182A4

            Коментар


              #7
              искам да ти кажа, че и моята е така от 2 години, лопа точно като шевна машина, на определени обороти при натоварване- особенно при байр нагоре и се влияе много от температурата. лятото лопа само на 3600 оборота, сега зимата тропа на около 1800-1900. лятото не тропа докато е студена, като стугне средата между студена и нормална температура чука, като загрее добре не лопа. това е повдигач! по принцип повдигачи тропат като е студена колата. водната помпа не може да чука според мен, а и не и пука колко е тепературата на колата, освен това е на фтулка и първо протича, после блокира. за да изолираш шума махни ремъците на алтернатор и клима и хидр помпа и ще разбереш. майсторите тези неща със слушалки ги чуват
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                roro,предишният път ти писах че ако е лагер[lвтулка] ще си вие или скърца постояно нямайки значение температура. колкото са по-високи оборотите толкова шума е по-силен,но го има и на тихи об.
                фиат мареа 1.6 16v 97г

                Коментар


                  #9
                  Благодаря колеги, ще си я търкалям така, пък то ще се чуе....
                  Brava 1.6 EL, '98
                  182A4

                  Коментар


                    #10
                    По-добре отстрани проблема.

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      искам да ти кажа, че и моята е така от 2 години, лопа точно като шевна машина, на определени обороти при натоварване- особенно при байр нагоре и се влияе много от температурата. лятото лопа само на 3600 оборота, сега зимата тропа на около 1800-1900. лятото не тропа докато е студена, като стугне средата между студена и нормална температура чука, като загрее добре не лопа. това е повдигач! по принцип повдигачи тропат като е студена колата. водната помпа не може да чука според мен, а и не и пука колко е тепературата на колата, освен това е на фтулка и първо протича, после блокира. за да изолираш шума махни ремъците на алтернатор и клима и хидр помпа и ще разбереш. майсторите тези неща със слушалки ги чуват
                      Мисля, че повдигач чука само когато мотора е студен или в по-лошия случай през цялото време,. Това с оборотите обаче ми прилича на билен или основен лагер.... Сигурен ли си, че наистина е повдигач?
                      Fiat Marea 1.8 16V ELX

                      Коментар


                        #12
                        tedynaidenov написа:
                        pakumba написа:
                        искам да ти кажа, че и моята е така от 2 години, лопа точно като шевна машина, на определени обороти при натоварване- особенно при байр нагоре и се влияе много от температурата. лятото лопа само на 3600 оборота, сега зимата тропа на около 1800-1900. лятото не тропа докато е студена, като стугне средата между студена и нормална температура чука, като загрее добре не лопа. това е повдигач! по принцип повдигачи тропат като е студена колата. водната помпа не може да чука според мен, а и не и пука колко е тепературата на колата, освен това е на фтулка и първо протича, после блокира. за да изолираш шума махни ремъците на алтернатор и клима и хидр помпа и ще разбереш. майсторите тези неща със слушалки ги чуват
                        Мисля, че повдигач чука само когато мотора е студен или в по-лошия случай през цялото време,. Това с оборотите обаче ми прилича на билен или основен лагер.... Сигурен ли си, че наистина е повдигач?
                        не съм сигурен...., обаче вече карам така 40 000 км... ако беше лагер предполагам да е задрал досега
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Shefy написа:
                          По-добре отстрани проблема.
                          с най-голямо удоволствие, стига да разбера какъв е проблема. Ето днес се стопли и тая вечер не съм забелязал да потраква.
                          Brava 1.6 EL, '98
                          182A4

                          Коментар

                          Working...
                          X