Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнали предни чистачки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзнали предни чистачки?

    Колеги замръзнаха ми чистачките и нямат мърдане помагайте как да ги размразя защото с вода не стана нещо...

    #2
    Re: Замръзнали предни чистачки?

    dolarcho написа:
    Колеги замръзнаха ми чистачките и нямат мърдане помагайте как да ги размразя защото с вода не стана нещо...
    Кое замръзна? Гумата! Механизма?
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      механизма, гумата я изчистих. След това позалях малко механизма с хладка вода но не стана нищо ? с кво др мога да се пробвам или да напрвя

      Коментар


        #4
        с духалка/сушуар. Пускаш да духа там 10-15 мин. и трябва да се оправи. За по-добър ефект махни ако можеш пластмасовата кора.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Synthy написа:
          с духалка/сушуар. Пускаш да духа там 10-15 мин. и трябва да се оправи. За по-добър ефект махни ако можеш пластмасовата кора.
          Малеее, трябва да се опъват кабели а няма как да го свържа към колата за ток, но ще пробвам де, а друг някакъв начин, примерно с доста топла вода ако залея дали ще стане ? според мен не щото после пак ще стегне водата и ще замръзнат дори още повече

          Коментар


            #6
            най-много да направиш късо съединение. там където се намира машинката е защитено (относително) от вода, и не бива да се мокри. остави колата малко на слънце като няма кабели за духалка.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Synthy написа:
              най-много да направиш късо съединение. там където се намира машинката е защитено (относително) от вода, и не бива да се мокри. остави колата малко на слънце като няма кабели за духалка.
              мерси колега, ще пробрам ако има нещо пак ще пиша

              Коментар


                #8
                Внимавайте с топлата вода, че поставянето на нов прозорец е скъпо удоволствие. Вероятно самото моторче е замръзнало, ако можеш да окачиш кората само където е моторчето и да пъхнеш накрайника на един сешоар ще стане, друго по механизма не вярвам да е замръзнало, защото механизма е на ябълки, само шлиците на чистачките може да са стегнали, почни от тях като начало.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Единят вариант е да опиташ със спирт да полееш точно там където се захващат рамената, най вероятно там е замръзнало. Друг варинат е с тези препарати които ги продават за размразяване на стъкла и ключалки. За друго сега с което да полееш и да има ефект не се сещам.

                  Коментар


                    #10
                    Вчера докато си чистих колата забелязах че и на мен са ми замразнали чистачките. Но след като ги почистих от снега ги дръпнах леко и се оправиха. После ги пробвах и работеха. За мое нещастие обаче са ми свили задната чистачка.Само не знам за какво им е притрябвала толкова.
                    Виж бейби не сме глупаци,
                    ние сме отбор от здравеняци.
                    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                    Коментар


                      #11
                      fiatmaniak написа:
                      Вчера докато си чистих колата забелязах че и на мен са ми замразнали чистачките. Но след като ги почистих от снега ги дръпнах леко и се оправиха. После ги пробвах и работеха. За мое нещастие обаче са ми свили задната чистачка.Само не знам за какво им е притрябвала толкова.
                      Колега и аз дърпах, размръзявах какво ли не направих и неискат и неискат да тръгнат сега ще пробвам с препарата които колегата chaveto каза и после ще кажа дали има резултат. А за чистачката ваобще не се очудвай, катко се казва българия е в криза(тя не че е излизала от кризата през последните 20 години но...) и хората правят първобитни неща. Връща ме се накрадене на чистачки емблеми, джанти и тн... но сори все пак е гадно.

                      Коментар


                        #12
                        Ако по някаква причина има вода в моторчето, няма да се оправят така. Ще трябва разглобяване, чистене и смазване!
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          доларчо, а ти провери ли дали изобщо отива ток до моторчето? То е доста мощно, и като цяло не е лесно да го спреш да не върти, бая трябва да се потрудиш да го застопориш. Провери си бушоните. А като махнеш кората, измери с мултицет дали отива напрежение към релето.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            Synthy написа:
                            доларчо, а ти провери ли дали изобщо отива ток до моторчето? То е доста мощно, и като цяло не е лесно да го спреш да не върти, бая трябва да се потрудиш да го застопориш. Провери си бушоните. А като махнеш кората, измери с мултицет дали отива напрежение към релето.
                            Не съм проверявал, защото нямам необходимият уред. мога да разглобя кората но няма да успея да направя нищо без мултицета а и нямам от къде да го взема. Ако нестане с нещата изброени преди това значи ще се ходи при човек с уред за да каже дали достига ток до там ваобще и дали е от моторчето. Иначе сега още нищо немога да кажа.

                            Коментар


                              #15
                              Колега synthy можеш ли да ми кажеш кои бушон точно да гледам за да видя дали проблема е в него?

                              Коментар

                              Working...
                              X