Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Затруднено движение на ел. прозорците-неочаквано решение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Затруднено движение на ел. прозорците-неочаквано решение

    След като и след второто почистване и смазване на механизма /за две години/ нямаше почти никакъв ефект, реших че причината е другаде.Забелязах че най плътно стъклото при вдигане се трие/и почти спира/ в участъка от около 1 педя около бутона за заключване и като бръкнах при свалено положение с тънка отвертка между стъклото и уплътнението се изненадах колко много сплъстена кал и мръсотия извадих.Трябваше да повторя процедурата поне по 10-15 пъти и за двете стъкла, за да спре да излиза чернилката.Сега стъклата се движат без затруднение, макар и доста по бавно отколкото през лятото.Поздрави на всички.
    BRAVA TD100 ELX `98

    #2
    да, при мен разглобяването на механизма и смазването имаше минимален ефект.очевидно ,че си намерил една от причините, но няколко снимки щяха да са полезни

    Коментар


      #3
      Може.Но просто сваляш стъклото и смело пъхаш тънка отвертка или тъпо ножче/за да не срежеш уплътнението/ между стъклото и външната гума .Разкарваш напред назад и вадиш под наклон да видиш какво излиза.Снощи в 03.00 ч.и вратите и ключалките бяха замръзнали но стъклата се движиха и двете като я запалих.
      BRAVA TD100 ELX `98

      Коментар


        #4
        bobis написа:
        Може.Но просто сваляш стъклото и смело пъхаш тънка отвертка или тъпо ножче/за да не срежеш уплътнението/ между стъклото и външната гума .Разкарваш напред назад и вадиш под наклон да видиш какво излиза.Снощи в 03.00 ч.и вратите и ключалките бяха замръзнали но стъклата се движиха и двете като я запалих.
        Колега а колко надолу се бърка за да знам колко дълго ножче да взема, че проблема при мен е същия. Малко се пораздвижват със смазка отстрани в каналите но това както казахте е временно и недълготрайно решение, та ще пробвам и ще видя какво ще излезе.

        Коментар


          #5
          Местото е кухо така че колкото ти е удобно.Почистваш вътрешността на гумен. уплътнение а то е около 3-4 см доколкото видях с фенерчето.
          BRAVA TD100 ELX `98

          Коментар

          Working...
          X