Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea: Мога ли сам да сменя преден ляв калник и шофьорска вр

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea: Мога ли сам да сменя преден ляв калник и шофьорска вр

    Здравейте, колеги!Майка ми днес отиде до пазара и ест като разсеяна стара жена, отворила вратата си без да се огледа и едно пежо 206 се фраснало в нея. Ограничителчето се е скъсало и сега вратата е усукана, а калника огънат от вратата (след малко ще направя снимки, въпреки че не знам дали има смисъл). В една автоморга намерих и двете неща за по 50 лева - калник и гола врата. Калника е почти перфектен и е същия цвят като купето. Вратата пак е същия цвят, обаче не съм сигурен от мареа ли е (виждали ли сте сива мареа JTD 105 с черни лайсни), ако не е от мареа ще стане ли иии най-важното: мога ли да ги сменя. Калника ми се вижда по-лесен, но за вратата несъм сигурен. Та така... въпроса е в заглавието Иии между другото вратата ако не е от мареа настина, ще стане ли, че ми се видя различна бравата - някаква черна пластмаса и вътре нещата....
    Fiat Marea 1.8 16V 1998'

    #2
    Лесно е. Ето ти тема за калника, а вратата е елементарна.Ако не е от Мареа едва ли ще стане. На Браво е по-голяма, за Брава вече не знам, но предполагам, че пак няма да е същата.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E0%EB%ED%E8%EA
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      Горещо препоръчвам демонтаж на капака ! Свалят се двете гуми, двата подкалника над тях, и вече се виждат гайките, държащи болтовете на капака.

      Коментар


        #4
        Мерси Калника ми е достатъчна причина да не го правя аз... не че няма да успея, но ще ми е малко зор да го направя в тоя бахър за светлата част от един ден на паркинга пред къщи... А оставя ли я някакси, както нямам гараж, сутринта що може да се махне без да се отключва колата (пък и не само), ще е изчезнало... Та така де, ще ходи при бояджията, днес приказвах с тоя, де ходим редовно. Малко е криза у къщи и ще гледам да излезе тънко, затова искам ламарините да са в цвета на купето като ги купувам, да ги сложа без да ги пребоядисвам. Калника е лесен - намерих един същото сиво, почти перфектен. Мен и почти ме устройва щото колата така и така има доста и какви ли не драскотини, а при него калник ако не се загледаш няма, ако се загледаш няма да си кажеш "А, той само калника е пребоядисван". Проблема е във вратата... На едното място има такава, дето със сиг е от мареа, но не е сиво като мойто. На другото е сива, но ми се струва, че не е от мареа, щото се мъчат да ме убедят, че е от същата мареа, откоято е калника, а на него пише JTD 105. Вратата е с черна лайсна и след половин-часовото ми разглеждане на картинки в гугъл стигнах до извода, че само 1.6-ците с по-ниското оборудване ги има така. Ще пасне ли според вас вратата?@ trace, мерси за отговора, но все пак се надявам да има някой, дето може да го каже от опит...
        Fiat Marea 1.8 16V 1998'

        Коментар

        Working...
        X