Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за скоростна кутия при пунто ХГТ и спортинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за скоростна кутия при пунто ХГТ и спортинг

    Здравейте колеги, от известно време ми се върти един въпрос и се надявам знаещите от вас да споделят.Както знаете пунто 2 спортинг се произвежда със 6-степенна скоростна кутия, а и до колкото съм запознат още една предавка в повече би била плюс, защото се постига по голяма максимална скорост на по малки обороти, а от там пестене и дълговечност на самия двигател (дано не бъркам в това си твърдение). Както знаете при пунто ХГТ се инсталира 5-степенна скоростна кутия, но скоростите са доста къси и си мисля, че ако има една допълнителна нещата ще заспят :D . Не съм се качвал в спортинг и незнам дали тези 6 скорости не са още по къси от колкото на 5-степенната на ХГТ-то, и от тук идва и моя въпрос - "ще има ли някаква промяна ако 6-степенната от спортинга се инсталира на ХГТ-то и дали е възможно".Също ми е интересно колеги каращи спортинг да споделят примерно на 6 скорост при 3000 оборота колко им показва на километраж, при ХГТ-то при тия обороти скоростта е около 90-100км.
    punto HGT

    #2
    Е ти нали нямаш 6-та или на 5-та 3к е на 90-100км
    Танцувай с любов!
    Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

    Коментар


      #3
      На ХГТ-то на 5-та при тия обороти съм с 90-100, питането ми е при спортинга на 6-та при тия обороти какво показва
      punto HGT

      Коментар


        #4
        при 3000 оборота скоростта е по висока със сигурност ... в порядъка на 110-120 км/ч
        Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

        Коментар


          #5
          Ок 110-120 да е, питането остава при спортинга как е и ако се сложи 6-степенна скоростна кутия на ХГТ как ще стоят нещата
          punto HGT

          Коментар


            #6
            нямат ништо общто двете кути

            Коментар


              #7
              toko.bg написа:
              нямат ништо общто двете кути
              Имаме лек напредък, за сега е ясно, че двете скоростни кутии нямат нищо общо
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Колеги никой ли няма спортинг да сподели как е с тия 6 скоркости???
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  При спортинг 3000 об. на 6-та са около 105-110 км/ч
                  FIAT Punto Sporting - 2000

                  Коментар


                    #10
                    valdan написа:
                    При спортинг 3000 об. на 6-та са около 105-110 км/ч
                    Значи тия скорости са хептен къси
                    punto HGT

                    Коментар

                    Working...
                    X