Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto MK1 панел за шибидах плафон часовник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto MK1 панел за шибидах плафон часовник

    Не ми свети [вече] подсветката на часовника на Punto-то на жена ми.Часовника се намира в плафона, так където е ръчката за шибидаха и копчетата за осветлението.Не можах да се справя със свалянето на този плафон, страхувам се да не счупя нещо.Развих двата винта отпред, но и в самия плафон има винтове [бърка се през врътката за шибидаха май], до които не знам как да стигна.Въпроса е да светне пак подсветката на часовника.Дисплея е монохромен, предполагам, че се осветява с диоди, както старите телефони с подобен дисплей. Явно някъде захранването се е загубило, но няма как да тествам без да го отворя.С почукване, поклащане и клетви не успях да го оправя.Ако някой знае как се демонтира този плафон или как се стига до часовника, моля да сподели.Благодаря предварително.
    Прикачени файлове
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    Колега, вече две крушки сменям на часовника. Значи болчетата бяха 4 /по спомен/. Две са отпред под капачетата, и две са вътре под врътката за шибидаха. Отвърташ ги и внимателно сваляш надолу плафона без да го напъваш, защото има кабели да не скъсаш някой. След това виждаш където е часовника отзад има нещо като малко капаче и с отверка го завърташ на едната страна и то се освобождава и на него е сложена лампичката. Ако е оргиналната няма да намери точно такава, защото ги няма ,но има подобни /една идея по-големи/ , с крачета са без цокъл. Та трябва да изправиш крачетата /телчетата/ и да ги мушнеш в капачето където е била старата крушка. Сега докато пиша се сещам, че май се сваляше и врътката на шибидаха, която се държи на едно винтче в средата. Това е, като слобяването става по обратен ред. Лесно е, действай, ако има нещо питай.
    Фиат Пунто 1,2 HSD

    Коментар

    Working...
    X