Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Решено

    Колеги проблема ми е в това че волана има луфт на горе и на долу (към тавана и пода)Луфта не е голям обаче е адски дразнещо като се наложат по големи маневри !Някой може ли да ме опъти какво точно да направя ! Махнах капака на клаксона и видях че се клати с цялия прът !Там има ли лагер койта да се разбие ??? Благодаря предварително

    #2
    Имаш ръчка под волана кочто ще го застопори.И това клатене не е луфт а е екстра и се казва чупещ волан.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Съжалявам, знам че не ми е удачен поста ама направо паднах от стола от смях.......
      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
      тел. 0883437022

      Коментар


        #4
        Ами да можеше да е от това ако имаше чупещ волан

        Коментар


          #5
          ivan_cirkov90 написа:
          Ами да можеше да е от това ако имаше чупещ волан
          не АКО ами си има ... под волана долу имаш 2 лоста единия е за отаваряне на предния капак другия е за чупещия волан ,... не ,че има нужда от него ( ма знаи ли са някои дребен може да го ползва)
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Това е че няма !! Не съм чак толко зле да не знам! Луфта е около 1 см и пластмасата не мурда а само волана с оста !!!

            Коментар


              #7
              ivan_cirkov90 написа:
              Това е че няма !! Не съм чак толко зле да не знам! Луфта е около 1 см и пластмасата не мърда а само волана с оста !!!
              че къф модел ти е пунтото та да няма моето е S купе ( най-орязаното от екстри само ,че 96 година ) Но щом казваш знам ли се пак 94 -93 са първите модели...
              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

              Коментар


                #8
                И моето няма чуещ волан,а е ELX 97г.На въпроса - има лагерИ,два.Горе и долу на кормилната колона.Ако луфта ти е само нагоре - надолу,а не и наляво - надясно,провери закрепването на колоната.Би трябвало да може да се сменят.
                Fiat Punto 1.1 6Speed

                Коментар


                  #9
                  Вие пък човека го взехте за пълно борче. Дано да си остстраниш проблема пич! :D
                  Танцувай с любов!
                  Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

                  Коментар


                    #10
                    Като сменях рейката на типото ми, което е напълно различна кола, забелязох че има такъв луфт след като откачих връзката с рейката Предлагам ти да видиш долу дали не ти се е поразвил болта дето е от скобата на карето към шлица на рейката
                    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                    '97 Coupe 16VT 262WHP+

                    Коментар


                      #11
                      beast31 написа:
                      И моето няма чуещ волан,а е ELX 97г.На въпроса - има лагерИ,два.Горе и долу на кормилната колона.Ако луфта ти е само нагоре - надолу,а не и наляво - надясно,провери закрепването на колоната.Би трябвало да може да се сменят.
                      Да,луфта е само нагоре и надолу ! Ще го проверя в почивните дни ! Мерси все пак

                      Коментар


                        #12
                        Fiat_Punto11 написа:
                        ivan_cirkov90 написа:
                        Това е че няма !! Не съм чак толко зле да не знам! Луфта е около 1 см и пластмасата не мърда а само волана с оста !!!
                        че къф модел ти е пунтото та да няма моето е S купе ( най-орязаното от екстри само ,че 96 година ) Но щом казваш знам ли се пак 94 -93 са първите модели...
                        ELX

                        Коментар


                          #13
                          Колега ако лагерите са разбити ще имаш луфт във всички посоки/логично нали/ ,щом луфта е само нагоре-надолу значи цялата конзола на волана която държи кормилния прът и е заварена с точкови заварки за купето се клати.Решението е сваляне на табло и заваряване с подсилване на скъсаните заварки.

                          Коментар


                            #14
                            MEMO написа:
                            Колега ако лагерите са разбити ще имаш луфт във всички посоки/логично нали/ ,щом луфта е само нагоре-надолу значи цялата конзола на волана която държи кормилния прът и е заварена с точкови заварки за купето се клати.Решението е сваляне на табло и заваряване с подсилване на скъсаните заварки.
                            Мерси за точния отговор колега

                            Коментар


                              #15
                              Само да вмъкна че чупещия волан не е стандартно оборудване!
                              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                              Втората......пак същата!
                              (_-_)______////_______(_-_)
                              Punto75-Вече на жената!
                              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                              Коментар

                              Working...
                              X