Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

индикатор-бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    индикатор-бензин

    здр колеги интересува ме дали някои има идея колко литра приблизително е една черта на фиат мареа 2000 20в.по талон общия обем е 63 литра а чертичките са 6 на брои.идеята ми е от пълен резервоар като слезна на предната чертичка според моите изчисления би трябвало да е 10,5 литра горе доло,но не и 17 ако някои има по точна информация ще се радвам ако я сподели

    #2
    Карам същия двигател,прави ми впечатление,че на половината стрелката се задържа повече,иначе не съм обръщал внимание от деление до деление колко литра е разхода-гледам резервата да не ми свети.
    Marea HLX 147ps

    Коментар


      #3
      аз говоря не за доло до резервата а горе на пълно като е от пълно едно деление надоло мисля че би трябвало да е около 10-12 литра,но не и 17 колкото ми заредихаот средата като беше и я заредих до горе и сабра 31 литра а от първото деление надоло след пълен резервоар заредих 17 литра и затова питам дали някои има идея колко приблизително е едно деление

      Коментар


        #4
        rex_niki1 а възможно ли е както ти казваш че по талон ти е 63л ,чертите са 6 и така правят 60 и остатъка (3л) да е резерва !
        Мерцедеси Мерцедеси За Метреси И Принцеси..Шевролети Кабриолети Всичките Със Джанти Лети..Фаровете Са Ксенон...Музиката CD-ROM,Телевизор във колата те тава ми е мечтата

        Коментар


          #5
          ами предполагам че да и аз така мисля,но дори да е повече резервата мисля че би трябвало да е около 10 литра на деление.на първото деление 10 литра -второ деление 20 литраи така до фулл-6о литра приблизително и от пълен едно деление надоло остават около 50 литра или 47 някаде да са,ама 17 литра да е от предпоследното деление до последното ми се виждат много

          Коментар


            #6
            Съвет: Не глеадй стрелките - лъжат !! ;]
            Танцувай с любов!
            Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

            Коментар


              #7
              Стрелката е ориентир и не е точна.Освен това пълно е много относително.Едно е да е пълно, когато откаже пистолета, а съвсем друго е пълно до капачката. Има много фактори, които биха дали своя дял в неточността.Съвсем не изключвам възможността да лъжат на бензиностанцията, на която си заредил.
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                днес заредих след изминати 50 км и заредих 3 литра и половина а относно коелгата дето казва за разликата при пълен резервоар когато ми е пълен до капачка и стрелката така отчита

                Коментар

                Working...
                X