Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дясно ел стъкло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дясно ел стъкло

    Колеги имам проблем с дясното ел стъкло бързо се сваля но много трудно се вдига даже понякога си мисля че няма да се вдигне, толкова е бавно че мога да се оженя докато го чакам..имам познати със браво и те го имат същия проблем някой намерил ли е решение как се оправя. За фиат браво става въпрос
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    и на 3те фиата едно и също явно им е болка на италянците да направят хубави ел стъкла аз решавам проблема с WD 40 Слагаш му приставката (тръбичката) и пръскаш в двата улея да се стича на долу раздвижваш няколко пъти и толкова повече явно неможе, но определено се забързва малко стъклото Задължително да е дясното значи шофьорското върви ама винаги дясното е такова немога да разбера защо ако някой колега има повече информация нека сподели че това с вд-то е временно решение .
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    Коментар


      #3
      кола

      трябва да се отвори корота и да се проверат водачите на стъклото не се маже самото стъкло и ако самото моторче не върви лесно да се свали то и да се провери ако трябва да се отвори а не е вярно че само на ФИАТ е проблем
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Е колега малко съм се поисказал с това, че е проблем на фиат но съм забелязал че винаги дясното стъкло сдава багажа обаче сам виждал каде каде по зле като Ауди, Опел и тн.А лично аз виждам като възможност усукване на вратите незнам до колко ми е куха репликата но съм забелязал като е влажно времето каде остават дирите по стъклото.От много блъскане на врати и тн винаги е възможно да се изкриви и да затрудни машинката. Не е ли така. И докато ест се порових видях че има 2 теми и можеш да благодариш на колегата направо ето ти линк успех и поздрави http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...light=atanas71
        Fiat punto 1,1
        Fiat bravo 1,6 16v
        Fiat bravo 2,0 20v
        Honda civic 1,5
        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

        Коментар


          #5
          От днес започнах профилактиката на стъклата..тоест от тая вечер като за начало свалих целия панел на бутона на дясното предно стъкло разглобих го като разпоих платката отгоре за да мога да стигне до пластинките отдолу които правят конктакт...почистих ги със шкурка защото бяха нагорели...но бутона няма да се слага обратно на вратата защото утре ще свалям кората на вратата и със течна грес мисля да напръскам релсата където се движи стъклото и след това да видя има ли ефект от цялата процедура и ако няма тогава вече да свалям механизъма даже мисля да не го свалям ами както си е сложено просто да видя дали може да се свали само капачето на ролката която върти жилото и с течната грес да напръскам вътре и пак да затворя...и ако и след тези процедури не стане не знам на къде да се ориентирам вече...само да уточня че тази грес е адски добра на Wurth е и си има удължител(нещо подобно на сламка) и като се пръсне е течна и полепва и след 15 минути става на грес долу горе като обикновената...
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            И при мен е така... ама май и щото ми е малко крива вратата :P .Но ако проработи твоята идея, споделия я моля ти се да се пробвам и аз ;]~
            Танцувай с любов!
            Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

            Коментар


              #7
              Щипката ми е по различна /като че е хоризонтална/ от тази на снимката от Atanas71.Това означава ли че трябва хоризонтално да се издърпа за да освободи оста през стъклото.
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар


                #8
                Днес приключих със профилактиката на стъклата която включваше почистване на контактните пластини на бутоните за прозорците + смазване на водача на стъклото и резултата е повече от незадоволителен...може би със 3 секунди някъде по - бързо се вдига стъклото вече....но аз съм доволен щото си смених говорителите на вратите със елипси 5х7 на Blaupunkt.
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар

                Working...
                X