Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за предпазни колани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за предпазни колани

    колеги от няколко месеца имам проблем със предпазните колани - когато откопчея колана за да изляза от колата машинките не обират колана и той остава да виси. понякога дори пречи да се затвори вратата и трябва да го бутна за да се прибере. махнах пластмасите да го огледам и ги затворих, защото не ми светна как да го оправя. някой сблъсквал ли се е с този проблем и да го е разрешил? Благодаря.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    Има една спирална пружина, която навива колана на ролката. Щом не го навива, значи се е откачила. Намира се под пиропатрона, но е трудно да се навие и фиксира.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      dobrujanetza написа:
      Има една спирална пружина, която навива колана на ролката. Щом не го навива, значи се е откачила. Намира се под пиропатрона, но е трудно да се навие и фиксира.
      къде се намира тази пружина - някъде по средат на гредата ли се пада? подлежи ли на ремонт или трябва нова? едно уточнение да направя - коланите се прибират, но трябва преди това да ги побутна навътре. като че ли няма сила да ги прибере. особенно ако се повие самия колан си остава така. дръпна и го пусна без да съм седнал на седалката се прибира сам, но иначе не.
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        На самата ролка на колана. Сваляш пластмасата на средната колонка и ще видиш долу механизма на колана. Сигурно се е отпуснала пружината.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          @dobrujanetza, твоя колан и на колегата мисля, че са коренно различни (МК1 и МК2).Не бих се наел да отворя капачката, то си е вид ламела и изскача много лошо.Бих търсил колани от морга.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            @dobrujanetza, твоя колан и на колегата мисля, че са коренно различни (МК1 и МК2).Не бих се наел да отворя капачката, то си е вид ламела и изскача много лошо.Бих търсил колани от морга.
            Прав си. Един колега ми прави моя колан- левия.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              КОЛАНИТЕ

              Колеги внимавойте много с тези пироколани , не си правете експерименти и не ги разглобявайте защото може да стане голяма беля !!!!Купете си от някоя морга.
              Fiat BRAVO 18 16V 1995

              Коментар


                #8
                търси от морга.аз се опитвах да оправя същия проблем и то на лада няма смисъл да пиша за кряйния резултат
                фиат мареа 1.6 16v 97г

                Коментар


                  #9
                  Здравейте Ровейки се из темите за колани,никъде не открих схема за предни колани.Има една илюстрирана тема която е за задни колани на Браво.Мен специално ме интересува дали има някакви схеми в ръководството за експлоатация и ремонт които биха могли да помогнат при разглобяването и ремонтирането на предните предпазни колани.По принцип зная че в Европа такива ремонти са немислими но на нас сиромасите какво друго ни остава.Моля ако някой е правил подобен тип интервенция (смяна или ремонт на преден предпазен колан) качи или снимки или то поне подробно по ред на стъпките да обясни как аджеба става тази работа.Аз например ще се справя но ми е нужна малко помощ като например как точно да стигна до механизма на моята Мареа (1999 бензин)Благодаря ви .Надявам се че правилно съм си задал въпросте и ако има някоя неточност то моля да бъда извинен
                  Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
                  Fiat Marea 1.6 16v 99

                  Коментар


                    #10
                    благодаря, колеги. ще потърся по моргите, а моите след катто ги сваля ще опитам да ги разглобя да видим какво ще излезе. и без това им е изпята песента.
                    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                    Коментар

                    Working...
                    X