Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно влизат скоростите след смяна на маслото в ск. кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно влизат скоростите след смяна на маслото в ск. кутия

    Здравейте всички, вчера след като си смених маслото в двигателя, смених и това в скоростната кутия с някакво ОМВ - 22 и нещо му е литъра. Момчето, което го сменя провери в някаква програма и като чукна моделът на колата ми излезе нещо и тоя ми вика имам го еди колко си ще ти струва. Обра ме, платих 55лв. за 2л. и смяна, а накрая проблем. Сега скоростите влизат по - трудно. Или тоя хич не разбира и ми е сложил някакво неподходящо масло или и аз незнам. Надявам се да ми помогнете. Някак си се чуства как мазно влизат, но само 4та и 5та са добре, другите особено като свалям надолу 3-та и 2-ра влизат със сила. Все едно някъде закача лоста на 2-3 места и тогава си влиза на мястото..абе незнам как да го обясня и аз. Съединителя ми е почти за смяна, но със старото масло не правеше така. Та така...ако някой нещо е разбрал ще се радвам да ми помогне с мнение...

    #2
    Re: Трудно влизат скоростите след смяна на маслото в ск. кут

    nickname написа:
    Здравейте всички, вчера след като си смених маслото в двигателя, смених и това в скоростната кутия с някакво ОМВ - 22 и нещо му е литъра. Момчето, което го сменя провери в някаква програма и като чукна моделът на колата ми излезе нещо и тоя ми вика имам го еди колко си ще ти струва. Обра ме, платих 55лв. за 2л. и смяна, а накрая проблем. Сега скоростите влизат по - трудно. Или тоя хич не разбира и ми е сложил някакво неподходящо масло или и аз незнам. Надявам се да ми помогнете. Някак си се чуства как мазно влизат, но само 4та и 5та са добре, другите особено като свалям надолу 3-та и 2-ра влизат със сила. Все едно някъде закача лоста на 2-3 места и тогава си влиза на мястото..абе незнам как да го обясня и аз. Съединителя ми е почти за смяна, но със старото масло не правеше така. Та така...ако някой нещо е разбрал ще се радвам да ми помогне с мнение...
    Щом след смяната на маслото скоростите не включват добре , логично е да е от маслото. Това "някакво ОМВ" дали отговаря по спецификация на маслото което се препоръчва от Фиат. Не се съмнявам че момчето което го е сменяло може да е подстъпило като повечето майстори ...Еб..л съм го и Фиата ще кара и с такова масло... Изхвърли помията която ти е сипал в кутията явно е от нея проблема. 75W90 e по спецификция но може и 75-80
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Колега, неискам да те плаша, но може да са ти наляли течност за автоматик. Ако съм прав по най-бързия начин смени маслото. По добре покажи какво сте сипали.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Аз моето масло го купих от АXM ауто(не помня какво е, но предполагам, че е това, което трябва) и след смяната почнаха да влизат твърдо. Даже и един приятел, който кара колата, ме пита защо толкова твърдо влизат. И аз не знам защо.
        Браво 1.6 16v 1996
        Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

        Коментар


          #5
          Маслото е OMW gear oil SLY, synthetic - SAE 75W90. Такова ли трябва да е?

          Коментар


            #6
            nickname написа:
            Маслото е OMW gear oil SLY, synthetic - SAE 75W90. Такова ли трябва да е?
            Това масло е добро. Но какви са му спецификациите? GL?
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #7
              Това какво е? Къде го пише?

              Коментар


                #8
                nickname написа:
                Това какво е? Къде го пише?
                На тубата!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  gl - 4 ...Добре ли е?

                  Коментар


                    #10
                    nickname написа:
                    gl - 4 ...Добре ли е?
                    Може да се каже. Все пак добре че е GL4 а не GL5. Обаче за масло в този клас не звучи добре. Тези масла са обикновенно GL4-5. Това ще рече, че има смазочни качества като за GL5(най-добрите) но корозионна активност като за GL4, което би удовлетворило изцяло вашата скоростна кутия. Това, че въпросното масло изпълнява само тази спецификация, говори, че не е кой знае какво като качество. Освен това маслата в този клас са на цена ~ 30лв. и нагоре.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Не искам да те засегна, но и ти допускаш грешка, която много колеги правят. Не се доверявайте на тези сервизчета. Вече пред свършен факт какво може да се направи - губиш си парите а колата не е добре. Просто преди всяка стъпка е добре да се направи малко проучване, пък ако няма време за това по-добре не пипай. Времето което сега отделяш за проблема можеше да е отделено за това и да не си назад с парите. Пак казвам, не искам да обидя никого, просто приятелски съвет.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Първо да уточня: НЕ съм специалист по колите.Не ми се вярва трудното влизане на скоростите да е причинено от маслото, което си сменил.Това което си сложил отговаря на изискванията на Фиат (за Брава/Браво -- 75W90 Semi-synthetic).Ако не вярваш, приготви си малко над 40 лв и си сложи TUTELA ZC 75 SYNTH -- 2 литра по 18 лв + 5 лв за смяна и ще видиш, че нищо няма да се промени.

                        Коментар


                          #13
                          скорости

                          Кокега на топло как включват скоростите /в смисъл като покараш/ .
                          Fiat BRAVO 18 16V 1995

                          Коментар


                            #14
                            от 1-вия пост разбрахме че и съединителя не ти е усвет да ли не е на границата ?
                            1.6 16v 96 г. 103 hp.
                            България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                            Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                            Коментар


                              #15
                              Не искам да те засегна, но и ти допускаш грешка, която много колеги правят. Не се доверявайте на тези сервизчета. Вече пред свършен факт какво може да се направи - губиш си парите а колата не е добре. Просто преди всяка стъпка е добре да се направи малко проучване, пък ако няма време за това по-добре не пипай. Времето което сега отделяш за проблема можеше да е отделено за това и да не си назад с парите. Пак казвам, не искам да обидя никого, просто приятелски съвет.
                              Не съм се засегнал и съм напълно съгласен с теб.
                              Кокега на топло как включват скоростите /в смисъл като покараш/ .
                              Всякаш има съвсем леко подобрение на топло.
                              от 1-вия пост разбрахме че и съединителя не ти е усвет да ли не е на границата ?
                              Най - вероятно...Ще трябва да го сменям, но има други неща сега преди съединителят. Мисля, че темата се изчерпа и благодаря на тези които дадоха мнение по проблемът ми.

                              Коментар

                              Working...
                              X