Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно стържене при навит волан Fiat Bravo 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно стържене при навит волан Fiat Bravo 1.6

    Преди една година смених амортесьори предни и задни, няколко дни след това при навит волан крайно дясно потеглих на неравен път и се чу леко простъргване.... Една година по късно при крайно ляво или дясно при потегляне дори и по неравности стърже из под дясната гума яко и не мога да разбера от какво, не ми се вярва от каре то пука, накладки съм сменил и пак а не виждам нищо нередно и с времето ми се появи пукане пак по неравности на задните амортесьори. Много притеснителни за мен неща и ако има някой опит нека сподели...
    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

    Fiat 1100L 42г.

    #2
    х

    ако си сложил по високи гуми тка се получава поне при на леля ми бравото е така

    Коментар


      #3
      Бързо предположение от мене- след един реглаж на предница така ми бяха нагласили централното положение на волана че надясно завиваше с малко повече отколкото наляво и следствие на това болта на биалетката триеше отвътре в джантата.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Ми не съм забелязъл следи по джантите и гумите са ми на 60 /14 не са те мислих че е каре но този шум е като стъгане метал в метал
        АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

        Fiat 1100L 42г.

        Коментар


          #5
          Пич затова ти казвам да свалиш джантата отвътре я огледай,или вдигни колата на крик,подемник или канал и мери от централно положение колко оборота има в едната посока,и колко в другата. Аз също бях убеден че е каре, докато не погледнах случайно гумата свалена, тежестта за баланс беше размазана от триещия болт.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            стърженето

            Пич навй волана до крайно положение изключи от скорост осгури колата като подпреш колелата и дръпниръчната.След което вдигни предното колело на крик и запчни да въртиш колелото на ръка ,след което можеш да завъртиш колелото до другото крайно положение и чуй дали го има това стържене или пукане.Ако нищо не се чува свали колелото и пробвай съвета на колегата pi4_s_bravo. Успех.
            Fiat BRAVO 18 16V 1995

            Коментар


              #7
              Мерси пичове ще ги пробвам и двата варианта но все пак си мисля че не е от триене в джантата защото онзи ден свалях и 4-те заради спирачки и си открих само балон на едната гума от вътрешната страна
              АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
              Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

              Fiat 1100L 42г.

              Коментар


                #8
                стърженето

                Балона на предният или на зад на задният мост ли е? Защото ако е на предния може да е от този балон .И моляте недей да пишеш с /4 и 6/. :D
                Fiat BRAVO 18 16V 1995

                Коментар


                  #9
                  Оуу Извинявам се така го съкращавам, балона е от скоро гаранция че не е от него правиха ми лепенка и пича ми я пренадул и си затраял и така
                  АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                  Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                  Fiat 1100L 42г.

                  Коментар


                    #10
                    стърженето

                    Като пробваш пши от каво е проблема.
                    Fiat BRAVO 18 16V 1995

                    Коментар


                      #11
                      Виж дали гумата не опира в подкалника

                      Коментар

                      Working...
                      X