Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

чукане отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    чукане отзад

    здравеите колеги.имам някакво чукане отзад и немога да разбера откаде идва.когато премина гърбица и вече задните колела преминат се чува едно чукане.ако някои има идея откъде идва това чукане нека пише.фиат мареа уикенд 1.9 тд
    FIAT MAREA 1.9 TD ELX WEEKEND

    #2
    Супер заглавие колега Погледни тампони, осите на задните носачи, но преди всичко - виж багажника да е празен
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      гтипо баси подсъзнанието имаш. :D
      FIAT MAREA 1.9 TD ELX WEEKEND

      Коментар


        #4
        aco2727 написа:
        гтипо баси подсъзнанието имаш. :D
        Грешиш колега!Съзнанието ни е такова
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Ей туй чукане чаках.

          Коментар


            #6
            Такова заглавие не бях виждал до сега Къртиш фаянс брат
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              re

              На вас ви е смешно, но човека има проблем с чукането отзад.

              Коментар


                #8
                Преди този, един единствен пост отговаря конкретно на темата Колега - разклати, ако можеш, хубаво колата наляво-надясно, на Мареите става хубаво, като я хванеш за релсата на покрива, но на Уното май ще е удобно да се отвори стъклото на вратата, и през нея, или самата врата, и да хванеш за купето. На моят колега в работата - така открихме случайно тропане при долния болт на левия амортисьор.

                Коментар


                  #9
                  благодаря за отговорите.засега още несъм намерил проблема защото това прословуто "чукане" спря.
                  FIAT MAREA 1.9 TD ELX WEEKEND

                  Коментар


                    #10
                    хохохохох, хахахахаха - "Консултации по общи въпроси" ... ще се пръсна. , то вече е свирено... и тропане отзад да напишеш, пак не става...
                    Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      Смейте се да възродя темата обаче при мен има подобен проблем чува се отзад в дясно на фиат браво имам чувството че някой е подпрял летва в калника и се блъска на слух го чувам точно като между кората (задна дясна) и калника все едно има нещо да блъска поне на слух го докарва от там друсах какво ли не правих не изчезва свалих прага викам да не е някои камък да е влязал понеже на хгт-то праговете са по големички ама не отворих кората до колкото е възможно понеже хич да не е е трудоемка работа бърках на пипане нищо клечах и отдолу. Някой с предложение айде сега си карам сам 90% от случайте усилвам музиката и не се чува ами като кача някой това глухо ТУП ТУП в дупки и хендеци направо нерви
                      Fiat punto 1,1
                      Fiat bravo 1,6 16v
                      Fiat bravo 2,0 20v
                      Honda civic 1,5
                      BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                      Коментар


                        #12
                        Възобновявам темата,за да не отварям нова.Надявам се коментарите да не избият отново в "къртене на мивки" и т.н.Конкретно по проблема.От 2 дни,когато температурите паднаха около 0 градуса,се появи странно тропане отзад,при преминаване по неравности(паваж).Предполагам това е пряко свързано с амортисьорите.Възможно ли е да е резултат от това,че сложих нови,газови амортисьори?
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          провери тампоните на моста, при мене това беше проблема. към 80лв материали и над 120 работа
                          EX Fiat Punto mk1 1.2 75
                          EX Fiat Bravo HGT 147
                          Винаги на 100 октана

                          Коментар


                            #14
                            при мен се беше получило това чукане. ходих на майстор - оня гледа-гледа и ми каза "пич, нищо ти няма по окачването - тампони ОК, амортисьорите са наред...." черпих го едни 10 лв за нищо работа. оказа се задната седалка - има една позиция на захващането, в която при най-малката неравност и тропа. свали задната седалка и карай малко да видиш дали е от това

                            Коментар


                              #15
                              потърси из форума. преди време имаше подобна тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E0%ED%E5виж също и линка http://axm-auto.com/pBB2/viewtopic.php?t=767при мен се появяваше нещо което отначало се чуваше като чукане, но после се оказа скърцане на сух лагер на носача. И аз съм а мареа weekend бензин. 1/2 час момчетата клатиха коата докато го установят. Според тях тръбата на ауспуфа нагрява задния носач и от там идва проблема. това беше решението при менhttp://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1

                              Коментар

                              Working...
                              X