Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катализатор на Браво с EURO 3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Катализатор на Браво с EURO 3

    Здравейте, sineok ме покани тук та реших да запитам:Как да си махна катализатора на Браво-то, при положение че имам две ламбди сонди (една преди и една след катализатора), без да се побърка втората или която и да е сонда.Мерси предварително.
    Bravo 1,2 16v

    #2
    Когато ходих на майстор неговото мнение бе, че дори при покупка на дори нов автомобил трябва като първо да се премахне катализатора. Съвсем обяснимо защо: товари двигателя, намалява мощността и намалява живота му. Предполагам всеки можа да си обясни причината. ЕКО нормимите естествено не са спазени. Причината за налагане на катализатора е единствено и само опазване на околната среда за сметка на онова, което става в двигателя. Имаше из форума някави мнения, че ламбда-сондата нямало да работи коректно без катализатор. Няма абсолютно никаква логика да е така. Колега тук прилагаше като пример това, че на сондата и било по-лесно да брои спрели вагони на гара отколкото движещи се такива (имаше предвид намаляване скоростта на изгорелите газове и създаденото допълнително налагане в ауспуховите тръби). Когато сподлих това с майтора той се изсмя и каза: "- Кой казва, че трябва да брои вагони. Бягай бързо и го сваляй и не му мисли." Махнах го и разлика няма нито в шума, нито в работата на двигателя. Проблеми с компютъра също няма за сега. Предполагам, че не съм сбъркал. Решението все пак е твое. Споделих само мнение.
    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

    Коментар


      #3
      и аз съм махнал моя, но при мен има само една "ламбада" сонда, предполагам най много да се трупат грешки в еку-то, други забележки засега нямам!
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #4
        При една ламбда няма как да се трупат грешки с махнат катализатор, тя все пак си мери преди катализатора.Обаче с това евро-3 господ знае - има логика да почне да трупа грешки, защото все пак ЕКУ ще очаква някаква разлика между показанията...
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Има начин да се махне поставя се резонатор с "детелина" и втората сонда се заблуждава и не дава грешки

          Alfa 145 QV Turbo
          Fiat Brava JTD '01

          Коментар


            #6
            bobo написа:
            Има начин да се махне поставя се резонатор с "детелина" и втората сонда се заблуждава и не дава грешки
            Колко си сигурен в това?
            Bravo 1,2 16v

            Коментар


              #7
              Колега едва сега мернах че си със същия мотор като моя... А аз изобщо не съм се и замислял за махане на катализатора, при тебе има ли някаква причина (запушване, да върви зле или мирис на развалени яйца) или просто някой майстор те посъветва че е по добре да се изреже катализатора?Ако смяташ че върви зле може да направим една срещичка, виждам че си в студентския, аз бачкам в Интерпред, сравнително наблизо и да направим едно сравнение на колите...
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Sprite написа:
                bobo написа:
                Има начин да се махне поставя се резонатор с "детелина" и втората сонда се заблуждава и не дава грешки
                Колко си сигурен в това?
                Много съм сигурен

                Alfa 145 QV Turbo
                Fiat Brava JTD '01

                Коментар


                  #9
                  bobo написа:
                  Sprite написа:
                  bobo написа:
                  Има начин да се махне поставя се резонатор с "детелина" и втората сонда се заблуждава и не дава грешки
                  Колко си сигурен в това?
                  Много съм сигурен
                  Това е много хубаво колега :DСамо ще те замоля да обясниш какво точно е "детелина". Не за друго но като отида да го правя искам да съм сигурен, че и майстора знае
                  Bravo 1,2 16v

                  Коментар

                  Working...
                  X