Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

fiat brava 1,4 12v вкарва бензин в маслото???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    fiat brava 1,4 12v вкарва бензин в маслото???

    Здравейте колеги,надявам се някой компетентно да ми помогне с отговор на казуса-защо на бравата ми влиза бензин в маслото и то не е наколко милиметра а с окло 2см на щеката.Ще я водя на дикотор но все пак ако някой ме осветли ще съм много благодарен.

    #2
    Пикаеще дюза, имах подобен проблем. Не я карай че ще стане лошо. Как ти е термостата работи ли нормално?
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      maskarata написа:
      Пикаеще дюза, имах подобен проблем. Не я карай че ще стане лошо. Как ти е термостата работи ли нормално?
      Благодаря ти колега, ама аз съм виновен че не уточних брават ми е моноинжекция и няма дюзи,иначе термостата работи нормално.Ако имаш някаква идея какво се случва ще съм благодарен.

      Коментар


        #4
        ако е моно няма от де да ти влезе бензин в маслото

        Коментар


          #5
          Е как да няма дюзи бе човек, поне 1 дюза със сигурност има
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Е как да няма дюзи бе човек, поне 1 дюза със сигурност има
            абе ти четеш ли че е моно какви дюзи те гонят като е една я се събуди моля

            Коментар


              #7
              Една, две няма значение пътят е един от цилиндъра в картера, поне аз не се сещам от къде другаде може да влезе бензина в маслото. Нека по умните глави да се отзоват и да кажат възможно ли е моно инцекциона да препикава.ПП: не я карай така защото ще ти изпили валовете.
              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

              Коментар


                #8
                За какъв период или пробег вкарва толкова безнин?http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  lubomm написа:
                  spark написа:
                  Е как да няма дюзи бе човек, поне 1 дюза със сигурност има
                  абе ти четеш ли че е моно какви дюзи те гонят като е една я се събуди моля
                  А ти четеш ли? Някъде да съм казал, че има повече от 1 дюза? Аман от професори тука!
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    мерси братле,

                    Tornado написа:
                    За какъв период или пробег вкарва толкова безнин?http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
                    Мног ти благодаря за статията а пробегът ми до сега е 7 000 км.

                    Коментар


                      #11
                      Re: мерси братле,

                      Metodiev написа:
                      Tornado написа:
                      За какъв период или пробег вкарва толкова безнин?http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
                      Мног ти благодаря за статията а пробегът ми до сега е 7 000 км.
                      Сигурно караш само градско по 5-6 км. и гасиш после пак така след 5-6 часа.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Re: мерси братле,

                        Tornado написа:
                        Metodiev написа:
                        Tornado написа:
                        За какъв период или пробег вкарва толкова безнин?http://store2.data.bg/trace/AutoBild...%20masloto.JPG
                        Мног ти благодаря за статията а пробегът ми до сега е 7 000 км.
                        Сигурно караш само градско по 5-6 км. и гасиш после пак така след 5-6 часа.
                        Точно така е работая близо до дома си и си невероятно компетентен за мен.Мерси за отговорите.

                        Коментар


                          #13
                          Веднага сменяй маслото и филтъра и пробвай дали ще се пълни пак с бензин, само че всяка сутрин я подгрявай 5-6 мин. И все пак отиди в някой сервиз да я погледнат.
                          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                          Коментар


                            #14
                            мерси много

                            maskarata написа:
                            Веднага сменяй маслото и филтъра и пробвай дали ще се пълни пак с бензин, само че всяка сутрин я подгрявай 5-6 мин. И все пак отиди в някой сервиз да я погледнат.
                            Благодаря за съвета,ще направя така.

                            Коментар

                            Working...
                            X