Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям проблем с оборотите ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям проблем с оборотите ...

    Здравейте колеги дано темата е на мястото си . Карам Фиат Браво 16. 16в 103к от няколко месеца та проблема е че когато запаля колата при студен мотор подържа 2500 оборота , до последно за 1,2 минути спадаха до вчера когато като я запалих беше на 2500 и почна да ги качва и стигна до 3100 загасих я след 10 мин я запалих беше на 1000 оборота точно. Имаше тема в форума но оборотите посочени там бяха по малко та какво ще ме посъветвате .
    Фиат Браво 1.6 16в

    #2
    Махаш + на акумолатора за 4-5 часа, палиш на бензин и БЕЗ ДА ПОДАВАШ ГАЗ я оставяш да работи 10-15 минути. после караш на бензин (ако инаш монтирано АГУ) 40-50км. При мен така се оправи. Ако не помогне си за елкон, най вероятно МПХ е сдало багажа, но на елкон ще се види най добре
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      Здравейте колеги Елкона непомогна пича каза че колата си е мн добре и вс е както трябва досадния проблем като запаля колата е на 2000 оборота като съм в движение на свободна 2000 , пада на 1500 после пак 2000 за тая кола няма 1000 оборота уверих се , та смених свещи и горивен филтар и пак същото Някои да каже лек за тая болка също така почистих ландата и стъпковия мотор Моля ви помогнете
      Фиат Браво 1.6 16в

      Коментар


        #4
        А във вървенето някаква разлика усещаш ли спрямо преди да се появи проблема? Ако усещаш - дебитомера може да прави мизерии. Ако няма разлика.. хъм, датчика за положението на дросела?? МПХ чистил ли си го?
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          На фиат не съм гледал как е , но на ситроен ксантия нещо подобно беше от моторчето на празния ход.Оборотите играеха 1500 - 2000 оборота. Няма стабилни обороти.Махаш моторчето за празен ход и с пъст бъркаш на мястото на моторчето и се мъчиш удушиш двигателя. Така може да регулираш оборотите с пръста.При нас моторчето беше развалено, Новото стъпково моторче втора употреба беше със съвсем амлко по различен конус и вдигаше 2000 оборота.А ти сигурен ли си че стъоковото моторче раобти. Извади двигателчето и като палиш и гасиш би трябвало да се усещат тласъци в моторчето.Поздрави и късмет.
          Bravo JTD 105 '98

          Коментар


            #6
            Не мога да те посъветвам, но при мен за последните 3 години на два пъти за по месец-два имах подобен проблем, който се самореши и двата пъти с времето. Може и при теб така да стане.

            Коментар

            Working...
            X