Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензинова помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензинова помпа

    Здравейте.Днес си ремонтирах бензиновата помпа защото отказваше да запали.Преди три години едни маистори ми смениха изгорялата Бош и ми сложиха китайска някаква.Колата е Темпра 1.6 моно инж.Гумата дето държи помпата се била разложила и те я укрепили като наблъскали маркучета между помпата и кошницата.Като я извадих всичко се беше разложило и зацапало цетките.Източих бензина и го изхвърлих,измих всичко дори и резервоара.Укрепих помпата към кошницата като си направих едни метални щипки и една голяма скоба.Притесняват ме буксите на помпата че са открити в резервоара.Не може ле някаква искра да направи беля и да се запали бензина?При мене две кабелчета идват от капачката на резервоара/от буксата/и с обувки се надяват на помпата и това е във резервоара.При вас така ли е?
    Tempra 1.6 i.e.SW

    #2
    така са всички помпи. тампона се продава, за крома беше към 10-12 лв, за темпра не знам ама едва ли е по-скъп. точно тази гума като се разложи и задръства цедката и така се преебава помпата.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      така са всички помпи. тампона се продава, за крома беше към 10-12 лв, за темпра не знам ама едва ли е по-скъп. точно тази гума като се разложи и задръства цедката и така се преебава помпата.
      Ако сложа пак гумен тампон/естествено ,че ще е менте/ И след година две ,ако изкара и толкова пак да сменям помпа ли?
      Tempra 1.6 i.e.SW

      Коментар


        #4
        milennedelchev написа:
        pakumba написа:
        така са всички помпи. тампона се продава, за крома беше към 10-12 лв, за темпра не знам ама едва ли е по-скъп. точно тази гума като се разложи и задръства цедката и така се преебава помпата.
        Ако сложа пак гумен тампон/естествено ,че ще е менте/ И след година две ,ако изкара и толкова пак да сменям помпа ли?
        избора си е твой. аз ти казвам как е по принцип- а и без да се обиждаш, но тези коли няма да ги караме до гроб я.... 2 год са доста време оригиналния е издържал 10 год все пак, може ментака да изкара 5
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар

        Working...
        X