Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дразнещо усещане при сядане на ШОФЬОРСКАТА СЕДАЛКА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дразнещо усещане при сядане на ШОФЬОРСКАТА СЕДАЛКА

    Здравейте колеги,супер много ме дразни едно усещане, когато сядам в шофьорската седалка на Marea-та ми. Когата сядам, усещам и чувам, че нещо прохлътвам леко надолу. След като бях я вадил преди да й смазвам пружинките отдолу със смазващ спрей започна да прохлътва. Другото, което е, че започна постепенно сама да се вдига нагоре от механизма за повдигане. След многожество сядание и ставания, забелязвам, че седалката се е повдигнала сама и палецът на механизма за това се е завъртял на горе, при положение без да съм го пипал. Ясно е, че ще я вадя скоро седалката, но какво да търся отдолу и защо прохлътва и се повдига сама седалката??? На какво може да се дължи това?
    Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

    #2
    Забелязах, че това прохлътване не зависи от това дали максимално надолу или нагоре е нагласена седалката.
    Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

    Коментар


      #3
      колега на моята седалка мисля че има нещо като амортисьорче,може за това да хлътва леко-и моята е така..относно палеца за повдигане-когато седалката хлътне много надолу той опира до седалката и се вдига сам.мисля че от това е и при теб
      1.6 16v Abarth

      Коментар


        #4
        xtry написа:
        колега на моята седалка мисля че има нещо като амортисьорче,може за това да хлътва леко-и моята е така..относно палеца за повдигане-когато седалката хлътне много надолу той опира до седалката и се вдига сам.мисля че от това е и при теб
        ОК, ще я изкарам и ще я опръскам цялата отдолу с WD 40 :D , че откачам като сядам, супер неконфортно усещане, поне лично а мен. Благодаря за отговора!
        Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

        Коментар


          #5
          вдигането и свалянето се регулира от амортисъора. според мен си прекалил със смазването и почти няма усилие за амотисъора и затова вдига сам или прегледай механизма около ръчката защо не задържа.Хлопането и при мен го има леко след като и аз я посмазах .. но отдолу до колкото си спомням повечето е на нитове и няма как да се натегне....
          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

          Коментар


            #6
            Interceptor написа:
            вдигането и свалянето се регулира от амортисъора. според мен си прекалил със смазването и почти няма усилие за амотисъора и затова вдига сам или прегледай механизма около ръчката защо не задържа.Хлопането и при мен го има леко след като и аз я посмазах .. но отдолу до колкото си спомням повечето е на нитове и няма как да се натегне....
            Да, мисля, че си абсолютно прав за амортисьора, защото наистина се получи така, след като бях я вадил седалката и я посмазах отдолу, най-вероятно и амортисьора съм го наквасил и след това за моя изненада започна да прохлътва при сядане в нея, а след като ставам леко се повдига от прохлътеното положение уж :D . Явно амортисьорчето с лекота влиза и излиза. Тук назрява въпросът, как да го върна в начално състояное? Тоест да задържа и да не е толкова смазано
            Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

            Коментар


              #7
              Моята се беше сцепило желязото, което е точно при механизма за повдигането - цялата седалка се клатеше и скърцаше. След като го заварих нямам проблеми.
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар

              Working...
              X