Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно километража

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно километража

    Здравейте, колеги ! Миналата година си закупих фиат браво от италия 97г 1.4 12v, няма проблеми във вървенето. Тази година ми направи проблем с датчика за километража смених го с друг и така си карах доволно доста време някъде около 3000км. Днес докато се движех по магистралата от Варна за Шумен изведнъж стрелката на километража падна до 0 , а колата съм я карал с 120км/ч максимум за няколко секунди до 140-150. След, като се върнах във Варна реших да погледна датчика да не прави пак някои проблем. Свалих го и с един витоверт го пробвах на контакт да ли, ще работи километража, км/ч, изминати километри и учудващо той си работеше. И от това възниква моят въпрос къде може да е проблема ? Нещо в скоростна кутия ли ? Ще съм Ви много благодарен ако ми помогнете в разрешаването на проблема, понеже колата е с оригинално газово и доста малък разход на газ, а я ползвам постоянно понеже предвижвам от Варна до Шумен за университета. Само да вмъкна нещичко след, като извадих датчика на червяка беше сложена една черна тапичка, която по-рано като си сменях датчика я нямаше
    Ferrari Forever

    #2
    Тоя датчик като започне да се разваля, си работи когато си иска. Когато го сменя - нов ли си купи, или сложи втора употреба?

    Коментар


      #3
      Взех си го от моргата за 15 лева, иначе само в 1 магазин във Варна го намерих и ми искаха 115 лева
      Ferrari Forever

      Коментар


        #4
        Xs7yle написа:
        Взех си го от моргата за 15 лева, иначе само в 1 магазин във Варна го намерих и ми искаха 115 лева
        Около 65 лв. без отстъпката е в AXM.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Колеги маи разбрах, къде се крие проблема точно в тази черна тапичка, която излезе с датчика. Тази тапичка трябва да седи в скоростната кутия закрепена за някакъв червяк според мен, за да я върти, а тя от своя страна върти червяка на датчика. Означава, че за единия километраж трябва да свалям цялата скоростна кутия, което хич не ми харесва, но трябва, когато имам свободно време. Чудя се аз хубаво, ще я сваля тая пластмастка от скоростната кутия, а да ли, ще мога да си намеря в някоя морга. Оставами един резервен план да си купя скоростна кутия втора ръка, което много не ми харесва за единия километраж, обаче няма как да си засичам газта понеже често патувам. Ще прикача снимки на въпросната черна тапичка по долуhttp://picbg.net/u/17680/11212/349737.jpghttp://picbg.net/u/17680/11212/349738.jpg
          Ferrari Forever

          Коментар

          Working...
          X