Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преобразувател за ръжда...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преобразувател за ръжда...

    Трябва ми добър преобразувател за ръжда защото ще си боядисвам спирачните апарати...Дайте съвет за нещо добро като цена/качество
    _______________________________________
    0885261834

    #2
    Re: Преобразувател за ръжда...

    Selqatin написа:
    Трябва ми добър преобразувател за ръжда защото ще си боядисвам спирачните апарати...Дайте съвет за нещо добро като цена/качество
    Ако не се лъжа, преобразувателя за ръжда си е най-обикновена солна киселина.
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      Във всеки железарски магазин ги има. Не мисля че трябва да гониш някакво качество. Въпроса е да не е с изтекъл срок на годност. Иначе струват стотинки и разбира се пази се много защото си е кисилина
      VW Bora Variant 1.6 16V '01

      Коментар


        #4
        kc_3011 написа:
        Във всеки железарски магазин ги има. Не мисля че трябва да гониш някакво качество. Въпроса е да не е с изтекъл срок на годност. Иначе струват стотинки и разбира се пази се много защото си е кисилина
        Питам щото имах едно време един преобразувател който беше като спрей,пръскаше се с него
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          у

          Мисля , че киселината беше фосфорна. Но наистина във всяка железария има преобразователи
          Punto 55 SX

          Коментар


            #6
            Моят съвет е да си вземеш така нареченият "Коростоп" (никой да не се смее ). Мисля, че беше производство на Оргахим, но не съм убеден. Малко по-голям е, като разфасовка и преди години се продаваше в стъклено шишенце. За разлика от повечето "сокчета" този преобразовател има почти черен цвят и е доста по гъст. Ползвал съм и други водове... но този го препоръчвам!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              На Локтайд има един ръждопреобразувател. Прилича много на боза , и мирише гадно. След намазване ръждата става тъмно лилава, след няколко часа черна ( бая сериозно реагира с ръждата, защото забраняват да връщаш в бурканчето ако си бъркал с четката в отсипаното съдържание). Нещо като в керамика а превръща. Беше скъпичка но не съжалих.
              Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
              Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
              BlueStorm transforms . . .
              . . . !!!

              Коментар


                #8
                Има един,който е зелен на цвят,не взимаи от него!
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Mи зех си от зеления,минах апаратите и вече са боядисани в черно,защото тва червено стана много комерсиално вече..Предполагам боята сигурно няма да изкара много време,ама знам ли П.С>сега остава и предните спирачни апарати да ги боядисам черни и другата седмица да слагам летите 15’ки :D
                  _______________________________________
                  0885261834

                  Коментар


                    #10
                    Има специално спрейче за боядисване на спирачните апарати производство на DUPLI - COLOR! Боята в него е устойчива на високи темперетури. Но май не излиза много евтино... флакончетата са доста малки и май са към 8лв. (не съм сигурен за цената). Ако намериш друга боя устойчива на висока темперетура, също става. Хубавото на спрейчетата е, че бързо съхнат.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      черно-то е по добре ... и аз пръснах моите с спрейче то червено не че е лошо ама сяка селка бегачка е така
                      Madness Motorsport
                      (\__/)
                      (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                      (")_(") signature to help him gain world domination.

                      Коментар


                        #12
                        Selqatin: незнам каква боя си ползжал но има една дето я продават на ОРГАХИМ в квадратни метални тъмно червени кути (малки разфасофки) тя издържа много и има раждопреобразовател в нея мойте ги боядисах с такава сива боя и няма проблеми, преди това ги "измих" обаче с тоя зеления раждопреобразовател, тая боя е е страхотна за метали подложени на разни течности

                        Коментар

                        Working...
                        X