Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно драскотини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно драскотини

    Оф, голямо терсене. Ужасно място имам за паркиране и преди малко на бащата колата и одрасках калника. Не е кой знае какво, но се чуствам ужасно. Не е много но този път е доста май навътре... фиат пунто е, червено бордо. Свети, но вече правя втора драскотинка, като първата не беше по моя вина. Та какво ще препоръчате да скрием някак тези драскотини или почти да не се виждат. Едните са от край до край, но доста леки като от прах, а този на калника от преди малко е кофти. Някакво полиране ли, паста ли... не си струва просто 1000 лв за боя.. нито ги имаме нито просто не си струва, особено докато ще я карам още година аз... Моля ви, даите съвет..

    #2
    Пастирай я
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      Значи я кажи каква точна е процедурата и дали ще има ефект. Много ще се радвам на някой ако има снимки [преди/ и сега]. Значи отивам при някой пич, който се занимава с това и искам да я пастира, а после да я полира ли ? И колко долу горе пари ще ми излезе? То междудругото баща ми го прави това един път в годината щото било хубаво. А явно сега е наложително и дано има ефект. Благодаря за отговора.

      Коментар


        #4
        Ефект има, но за кратко. Дай да видим драскотината...

        Коментар


          #5
          Снимай надраното, че да преценим...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            nickname написа:
            Ефект има, но за кратко. Дай да видим драскотината...
            Ако процедурата се направи с качествена паста, машина и от човек който знае как ефекта е минимум 6 месеца. Продават се коректори с които мажеш надраното и то запълва драскотината и след това се пастира и за известно време няма да си личи. Друг евтин вариант е боя по поръчка 100гр изтъркваш около надраното с 2000 номер шкурка водна (само да се матира) след това с фина четка или с клечица се нанася боята на надраното място и след на пълното изсъхване се изтърква отново внимателно на 2000 и след това се пастира. Ако всичко се прави внимателно може и да не забележиш, че е имало проблем. То всичко си опира до окото и познанията на човека който гледа :D

            Коментар


              #7
              Ако драскотините не са до метал, първо се минава с шлайф паста (препоръчително с машинка) и после се полира и няма ядове . Машинки за пастиране има на Метро за 20-тина лева и пастите са ти долу горе 20-тина лева, като тези пасти ще имаш още 10 коли да пастираш. Ако обае драскотината е до метал ще трябва да пробваш метода на chaveto.

              Коментар


                #8
                първо привет от мен, от днес съм в този форум.има едни пастели за боя, само втръваш и забърсваш имат голям ефект при драскотинивъв всеки магазин за бои ги имаКолега Croma_fan, имаш бан от днес на регистрацията ти zloben9000, сега получаваш и на тая.Модераторски екип на fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Croma_Fan написа:
                  първо привет от мен, от днес съм в този форум.има едни пастели за боя, само втръваш и забърсваш имат голям ефект при драскотинивъв всеки магазин за бои ги има
                  Добре дошъл а това за което говориш трайно ли е ?

                  Коментар


                    #10
                    jovanialex написа:
                    Croma_Fan написа:
                    първо привет от мен, от днес съм в този форум.има едни пастели за боя, само втръваш и забърсваш имат голям ефект при драскотинивъв всеки магазин за бои ги има
                    Добре дошъл а това за което говориш трайно ли е ?
                    при мен държи вече година и половина, ако се мине с вакса/паста от горе става супер

                    Коментар


                      #11
                      Croma_Fan написа:
                      при мен държи вече година и половина, ако се мине с вакса/паста от горе става супер
                      Това звучи добре трябва да го пробвам, имам една драскотина до метал почти. Комшиите нещо не ми харесаха колата или явно че им заемам местата и решиха да ме драснат от предния до задния калник ама добре, метала се вижда.

                      Коментар

                      Working...
                      X