Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Уно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Уно

    Сутрин не пали от първия път на бензин. Всичко е изрядно ( акумулатори и тн. ). Като и сипя бензин през въздушния филтер през карбуратора, запалва. След първото запалване няма проблеми. След престой от около 5-6часа номера се повтаря. Съмнявам се в плътно на ускорителната помпа или нивото на бензина в карбуратора.
    Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

    #2
    Възможно е да е от платното. Навремето имах Москвич. На студено сутрин винаги го "почерпвах" т.е. подкачвах гориво на ръка
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Ами утре с баща ми сме свободни и ще я видим, ще пиша за по нататъчно развитие.
      Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за Уно

        bademino написа:
        Сутрин не пали от първия път на бензин. Всичко е изрядно ( акумулатори и тн. ). Като и сипя бензин през въздушния филтер през карбуратора, запалва. След първото запалване няма проблеми. След престой от около 5-6часа номера се повтаря. Съмнявам се в плътно на ускорителната помпа или нивото на бензина в карбуратора.
        Ако, не ти работи ускорителната помпа, то когато си в движение и натиснеш рязко газта, мотора ще загльхва! Утре сутринта, махни пьрво корпуса на вьздушния филтьр и преди да запалиш, подай рязко газ няколко пьти да видиш прьска ли ти бензин от човката на уск. помпа!Вьзможно е да е другото платно, на пусковото, то най-често пробива.Провери и смукача, дали затваря клапата.Ако всичко до тук е ОК, просто продухай карбуратора и успех!

        Коментар


          #5
          Повредата е отстранена. Продухахме ускорителната помпа и проблема се оправи, мерси за мненията.
          Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

          Коментар


            #6
            И как я продухахте ? Интересно ми. Освен това някой знае ли линк където има схеми на карбуратори имам желание да науча малко повече теория за тях а в техническото описание на Hayenes ги няма основите само машинални настройки
            VW Bora Variant 1.6 16V '01

            Коментар


              #7
              малко ме е срам от въпроса ми ама при инжекциона има ли такава ускорителна помпа? и ако има и мен ме интересува процеса на продухване как става

              Коментар


                #8
                Свалихме човчицата на уск. помпа почистихме я с жичка от кабел, напръсках ме с wd 40 и я занесох на вулканозатор да я продухаме.
                Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

                Коментар


                  #9
                  Проблем номер 2!!! Колата е заграля и на всякаква предавка придърпва без значение от оборотите. Както на газ така и на бензин. паленето е без проблем, съмняват ме кабели на свещи или разтоянието на чукчето на делкото. Помагайте Yellow_Flash_Colorz_PDT_44
                  Господ пред мен, аз по него с Уно 1.3 70s

                  Коментар


                    #10
                    buXus написа:
                    малко ме е срам от въпроса ми ама при инжекциона има ли такава ускорителна помпа? и ако има и мен ме интересува процеса на продухване как става
                    При инжекционите няма,там пускането на повече гориво при старт става ,като се увеличава времето за отваряне на дюзите/дюзата по команда от ЕКУ...Почистване-с течност за почистване в горивото или с ултразвук в сервиз...Успех !
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар

                    Working...
                    X