Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто Свири

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто Свири

    Значи имам Фиат Пунто 96 година и от скоро време, като мина 10-15 км и започва едно странно свирене отпред ( така ми се струва), като интензивността на свирене зависи от скороста ( колкото по-бързо карам, толкова по интензивен е периода на свирене и съответно обратното).Никога не го е правило преди да мина 10-15 км, явно нещо някаде загрява,задържа ли и аз незнам какво . Отварях отпред накладките не са износени и 2-те страни(лява гума и дясна гума). Като карам по-бързо и натисна спирачките и спира да свири, но веднага щом ги пусна пак се появява свиренето. Някакви предположения, съвети ?

    #2
    откога не си сменял ролки,ангренаж? търси проблема първо там,защото е най-опасно като последствия,после ролки на климатик и т.н. всички въртящи се "неща" възможно е и нещо по гумите да е...откъде се чува звука можеш ли да определиш
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      кола

      ами сигуно трябва някой да погледне по добре като ти си вътре и натискаш спирачкат може и някой ремък да прави проблем или ролка на хидравликата например /-ако има такава де /
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: Фиат Пунто Свири

        Какви ремъци , какви ролки? Пише доста ясно:
        WorldMaster написа:
        интензивността на свирене зависи от скороста ( колкото по-бързо карам, толкова по интензивен е периода на свирене и съответно обратното).
        Аз пък ще предположа лагер на главина. Имаш ли достатъчно масло в скоростите? Когато свири и натиснеш съединителя, и изключиш от предавка, свиренето променя ли се?

        Коментар


          #5
          Забравих да спомена: пробвах по надолнище да изключа двигателя ( с цел да видя дали е от мотора) и свиренето си продължаваше ,независимо от това дали мотора е вкл или изключен :S и не няма хидравлика :S
          ogi28b написа:
          Какви ремъци , какви ролки? Пише доста ясно:
          WorldMaster написа:
          интензивността на свирене зависи от скороста ( колкото по-бързо карам, толкова по интензивен е периода на свирене и съответно обратното).
          Аз пък ще предположа лагер на главина. Имаш ли достатъчно масло в скоростите? Когато свири и натиснеш съединителя, и изключиш от предавка, свиренето променя ли се?
          не не се променя, стои си свиренето едно и сщо :S Мога ли сам да проверя лагера на главината ? или трябва на майстор ?Значи ще опишя два случая от вче ра: отивам до В. Търново и до там е един баир и после надолнище, като по надолнището карма на скорост и не изпозлвам спирачки, и след 13 км - почна да свири. ( демек съмнява ме да са спирачките, защото почти не съм ги използвал)Втори случай: идвам си от В. Търново и следователно почна да свири, но спрях след 12 км да говоря с един приятел за около 5-10 мин и след това отидох да оставя приятелката си у тях ( спря да свири след като говорих с приятеля) и си тръгвам към на, и тей като се учудих, че спря да свири направих две-три пълни спирания ( от 50 до 0 км/ч) и пак почна да свири ( и от тук си мисля, че може и спирачките да задържат, но първият случай друго казва)

          Коментар


            #6
            Re: Фиат Пунто Свири

            WorldMaster написа:
            Значи имам Фиат Пунто 96 .... Отварях отпред накладките не са износени и 2-те страни(лява гума и дясна гума). Като карам по-бързо и натисна спирачките и спира да свири, но веднага щом ги пусна пак се появява свиренето. Някакви предположения, съвети ?
            Да колега, самите накладки свирят понякога. Зависи какъв е състава на феродото, в някои има бронзови стружки, в други железни и т.н. При слаб контакт на накладката с диска се чува едно свирене, а когато натиснеш спирачка то изчезва, и при мене го има това понякога.
            FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

            Коментар


              #7
              Re: Фиат Пунто Свири

              marmil написа:
              WorldMaster написа:
              Значи имам Фиат Пунто 96 .... Отварях отпред накладките не са износени и 2-те страни(лява гума и дясна гума). Като карам по-бързо и натисна спирачките и спира да свири, но веднага щом ги пусна пак се появява свиренето. Някакви предположения, съвети ?
              Да колега, самите накладки свирят понякога. Зависи какъв е състава на феродото, в някои има бронзови стружки, в други железни и т.н. При слаб контакт на накладката с диска се чува едно свирене, а когато натиснеш спирачка то изчезва, и при мене го има това понякога.
              ама въпроса е, че без да ги натискам и пак свири като мина тези 10-15км :S ако е само при натискане на спирачките - ясно, но не е само тогава.

              Коментар


                #8
                Ей таз кола ще ме умори. Викам си аз да отида то Търново, като почне да свири да се върна и да вдигма едно по едно колелата да видя кое свири. Да ама не, отивам до Търново свири, връщам се пак просвирва, спирам пред дома - свири. отивам само да се преоблека, излизам, подкарвам я - и опа не свири ... ами сега ??? какво да правя, да отида на сервиз, като не го направи пред тях :S да го гледам сам - като спра и не го прави :S

                Коментар


                  #9
                  Колега и моита свири ... предна лява слушам как от време на време сурка феродото по диска ... ама при по ряско натискане на спирачките спира .... после пак като си карам като натисна по леко ... и пак почва се чува ... ма само при свален прозорец ... при мен определено феродото не се пребира достатъчно понякога ... ама не ми се занимава ... доста километри съм навъртял няма изяждане ... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 сурка си от време на време ... хората които са го правили моля да споделят прави ли се някакъв реглаж или някоа прожина си отишла понеже несъм много запознат със стоп машниките със феродото на предните гуми. Че маи имаме еднакви Коли ... и моита 96та S модел 5 врати..
                  >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                  Коментар


                    #10
                    Re: Фиат Пунто Свири

                    WorldMaster написа:
                    marmil написа:
                    WorldMaster написа:
                    Значи имам Фиат Пунто 96 .... Отварях отпред накладките не са износени и 2-те страни(лява гума и дясна гума). Като карам по-бързо и натисна спирачките и спира да свири, но веднага щом ги пусна пак се появява свиренето. Някакви предположения, съвети ?
                    Да колега, самите накладки свирят понякога. Зависи какъв е състава на феродото, в някои има бронзови стружки, в други железни и т.н. При слаб контакт на накладката с диска се чува едно свирене, а когато натиснеш спирачка то изчезва, и при мене го има това понякога.
                    ама въпроса е, че без да ги натискам и пак свири като мина тези 10-15км :S ако е само при натискане на спирачките - ясно, но не е само тогава.
                    колега моя съвет е да свалиш супуртите на спирачните апарати и да почистиш буталата които притискат накладката към диска.понякога от кофти феродо запичат и не връщат колкото трябва и си има дост триене между повърхностите за да се чува звук.другото което може да е главина но не мисля.все пак ако мислиш че е от нея свали я и виж дали е паднала циментацията на лагера.ще познаеш по ситните люспици в греста и по посиняло-полилавялата стомана на лагера
                    Продавам Бош дебитомер,стъпков мотор и бензинова помпа оригинална за Пунто ГТ.

                    Коментар

                    Working...
                    X