Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно адски тихо виене на празех ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно адски тихо виене на празех ход

    Качвам се аз неска в колата, паля си, всичко е точно. Обикновенно си пускам веднага музиката, но този път не. Ще включвам първа, натискам съединителя и звука съвсем леко се променя. Натискам, пак путкам и осетих че когато пусна съединителя се чува едно адски тихо шумене, нещо като виене. При работа на празех ход, нямаше да го осетя, колата сякаш си работи съвсем нормално, но когато натиснеш съединителя, шуменето отихва, съвсем тихо е. Дайте някакви предложения, то не са много вариантите ама...
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Лагер на съединителя.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      бе и аз на там клоня ама знам ли
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        Дори и да е само аксиален лагер на кола на 190000 км. не е ли по добре да се смени целият комплект съединител или само лагера?
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Ами по-добре е, но зависи дали имаш кинти и как гледаш на нещата
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            аз знам кое е по хубаво, ама все пак всичко опира до пари 300 и кусур лева ги работя почти месец
            Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
            Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

            Коментар


              #7
              Re: Странно адски тихо виене на празех ход

              Колега, уточни се - в заглавието пише че виенето е на празен ход, а после пише че е при натиснат съединител. Ако е при натиснат съединител - вече ти казаха, ако е при зацепен съединител - лагери на главния вал в скоростната кутия. Аз имам същия проблем, цена само на първия лагер откъм съединителя - към 80-90 лв. Лошото е че не знам кой лагер точно е прецакан. Може и двата да са.....

              Коментар


                #8
                когато натисна съединителя, спира шуменето! Извинявам се ако съм го написал объркващо.
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  Оги, и на мен така ми вие като съм на висока предавка с ниски обороти. От поне 1 година е така. Колко пари са тия лагери и за труд колко взимат горе долу, знаеш ли?
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #10
                    reter написа:
                    когато натисна съединителя, спира шуменето! Извинявам се ако съм го написал объркващо.
                    Колега аз карам така вече 30 000 км. Не усещам да се задълбочава проблема. Така, че ако не мислиш да се пенсионираш с тая кола може да си я покараш така
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Сега я карах на доктор. човека каза, че звука е съвсем нормален, и че няма от какво да се притеснявам.
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Изобщо не се притеснявай, трябва да изкара до следваща смяна на съединител, на баща ми на колата вие вече 50 хиляди километра, а около 20 000 беше карана почти без масло в ск. кутия и пак си работи.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          еми просто не съм от тези хора дето карат докато се строши. но както казах вече вума е едвам доловим и явно няма място за притеснение.
                          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                          Коментар


                            #14
                            Доколкото един изсъхнал лагер може да не е за притеснение, дотолкова. И аз карам така вече 15 000 км, но при мен напоследък се чува повече. Колко пари са тия лагери - провери ги по номер, аз вече казах за първия лагер на главния вал - около 80-90 лева ми казаха. Трудът колко е - ами колкото за сваляне и отваряне на скоростна кутия - 100 лева сигурно. А като ти свалят кутията - може да си смениш и съединителя, за всеки случай, и става дебела работАта.

                            Коментар

                            Working...
                            X