Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с стрелката на горивото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с стрелката на горивото

    Здравейте, вчера стрелката на кола-фиат мареа 2,4тд ми направи проблем-в резервоара има около 20литра нафта и както си карам изведнаж стрелката взе да пада, лампата светна, падна като при огесен двигател, под минимума след това се оправи, после пак се развали и оправи На каво може да се дължи това, ще бъда много благодарен за отговор
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    #2
    най вероятно се е скапал нивомера. Не знам как е при дизелите, но на моята (бензинова) е една пласмаса с пластинки които се движат нагоре и надолу според нивото на горивото. пластинките контактуват с неподвижно закрепен цилиндър и така отчита (обяснявам грубо). Всичко това заедно с помпата се намира в резервоара. Принципно нивомера при теб трябва да работи както на един бензинов резервоар. Оправя се със смяна. Вариантите са нов нивомер от магазина или по моргите
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      и на теб ли правеше така, сега я запалих и стрелката работеше номално, дали пак ще откаже, и ако е нивомера, трудно ли е за смяна
      фиат мареа 2.4тд
      опел фронтера

      Коментар


        #4
        ivailo7406 написа:
        и на теб ли правеше така, сега я запалих и стрелката работеше номално, дали пак ще откаже, и ако е нивомера, трудно ли е за смяна
        ммм тои нивомера мисля,че е върви с горивната помпа на нея е монтиран ... и ма си е комплект ...
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Почисти пластинките, въобще всичко по нивомера.Не че аз го направих на Tipo-то, така си я карам, но проблема е там.Като напълня догоре ОК, след като падне под средата, прескача съвсем малко време и след това пада долу.Не е болка за умиране, но не е приятно.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Някой да е наясно с карбураторни типо с механична помпа как е ? Нивомера сигурно е отделен модул. Аз мислих да го чистя, но щом има вариант за смяна.. Някой има ли представа колко струва и къде в София може да се намери?
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Преди известно време и аз имах този проблем (дизелче си карам). Когато резервоара е пълен до горе си показва нормално, но след като минеш да речем около 200км и лампата светва все едно си на резерва. Поплавъка (нивомера) беше развален. Правени са няколко опита да се почисти, да се видят кабели и какво ли не, но оправията беше 100лв за нов (тогава нямах регистрация в този форум и набутвациата беше голяма) Смяната не е трудна, мисля че и сам ще можеш да се обслужиш ако това ти е проблема. Все пак наблюдавай я известно време. Напълни резервоара до горе поне един два пъти и ще си проличи дали е от това. Аз карах така доста време, но е неприятно защото никога не знаеш колко нафта имаш и съответно постоянно си пишех в един тефтер кога и колко литра съм заредила и показанията на километража. Гадничко си е.

              Коментар


                #8
                и при вас ли се оправя и после пак разваля, защото сега имам около двадесет литра и така си показва нрмално, но не знам докога и дали ще се развали пак
                фиат мареа 2.4тд
                опел фронтера

                Коментар


                  #9
                  Затова зареждах до горе Inessita и долу горе знаех колко ми гори, та си правех сметка, като зануля километража..
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #10
                    Malone написа:
                    Затова зареждах до горе Inessita и долу горе знаех колко ми гори, та си правех сметка, като зануля километража..
                    такмо това щях да дам като предложение .. на мен и 2та нивомера ми работят и на газовата и на бензина , но не ги гледам при сяко зареждане си занулавам 2рия километраж ...
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      Re: проблем с стрелката на горивото

                      ivailo7406 написа:
                      Здравейте, вчера стрелката на кола-фиат мареа 2,4тд ми направи проблем-в резервоара има около 20литра нафта и както си карам изведнаж стрелката взе да пада, лампата светна, падна като при огесен двигател, под минимума след това се оправи, после пак го направи На каво може да се дължи това, ще бъда много благодарен за отговор
                      Съгласен съм с колегите изказали мнение за нивомера. Опитай да почистиш въпросните пластинки, ако се оправи- супер. Ако не сменя се цялата кошница, заедно с горивната помпа и нивомера- комплект са. Но тоя вариант си е болезнен. Така че сам прецени как да действаш. Успех колега.
                      ex. Fiat Marea 1.6 16V
                      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                      Lancia Kappa 2.0 VIS

                      Коментар


                        #12
                        Re: проблем с стрелката на горивото

                        packo84 написа:
                        Ако не сменя се цялата кошница, заедно с горивната помпа и нивомера- комплект са. Но тоя вариант си е болезнен.
                        Нивомера е отделен възел и се демонтира,преди да се свали кошницата.Packo84,не вкарвай колегата в ненужни разходи,а попрочети,преди да се изказваш.
                        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                        Коментар


                          #13
                          Извади си сондата от резервоара/става лесно и е писано подробно и със снимки във форума/ и ще си намериш проблема а и ще я изчистиш от боклуците.
                          BRAVA TD100 ELX `98

                          Коментар


                            #14
                            Такааам аз днес свалих резервоара и извадих дъългия бежов... нивомер! :D И като го разглобих керамичната пластинката по която явно се отчита горивото се беше разделила на 3 части, т.е. счупена! Случайно да се продават такава пластинка отделно ? Ама предполагам ще търся цял нов-стар нивомер. На типо със ел. помпа дали е същия, че имам една такава помпа?!
                            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                            Коментар


                              #15
                              не съм знам да се продават само тези пластинки. вземи си нова кошница от моргите или нов нивомер от магазина би трябвало да ти стъпят на една и съща цена. Кошница без помпа малко трудно се намира но бе и невъзможно. Обикновенно се опитват да ти я пробутат комплект и да вземат повече пари. иначе всяка част по кошницата се сменя - помпа, нивомер и корпус по отделно
                              F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                              F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                              Коментар

                              Working...
                              X