Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помощ 20l./100км. разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги помощ 20l./100км. разход

    Колеги помощ,колата дава 20л на 100 бензин на нормално каране на 2-3000 хиляди оборота и на максимална скорост до 80 защото се кара само в града и то от леля ми.И също така незнам нормално ли е като зареждаме като отворя капачката по бързо и хвърля бензина навънка свети лапмпата пък го хвълря навънка и затова сега отварям плавно капачката(колата е черна незнам дали това играе роля).Миналото лято ходихме 1 път на море и вътре като замириса на бензин ще ни отрови.Сега не мирише ама харчи много.Преди 2 седмици даде 20 на 100 миналата даде 10 а сега пак 20 помагаите колеги.Мерси предварително

    #2
    Редактирах заглавието ти ,а сега и рових да търся по предните теми каква е колата.Моля бъди по изчерпателен колега.Колата е Браво 1,6 16 V
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      x

      Извинявам се колега

      Коментар


        #4
        x

        Нека да доуточня.Колата е фиат браво 1.6 16в 103 коня.С нея се ходи само до работата която е на 5км от вкъщи.Зареждаме за 20лв и се ходи около 4 пъти и свтва лапмата,на другата сутрин изгася и се ходи още 1 път.Вчера като се прибира от работа леля ми и светнала лампата и после като слязох да видя на колко Km e имаше 2 чертички.И наи много не ми се връзва това че от капачката излиза такова налягане че чак хвътля бензина колкото и малко да е тои.Мисля че това беше стига толкова от мен че почнах да се повтарям сега разчитам на вас.Благодаря предварително

        Коментар


          #5
          Като чета , разбирам че бензина май, въобще не достига до Двигателя ! Колега, най-вероятно имаш неработещ клапан за канистъра на бензиновите пари. Принципно, би трябвало като загрее колата, да се товори този клапан и вакуума от смукателните колектори да засмуква парите в резервоара по отделни тръбички. Явно при теб това не се случва, и вместо да имаш вакуум във резервоара, имаш надналягане. Затова ти и изплюва бензин при отваряне на капачката. Съответно, като загрее въздуха в резервоара , налягането избутва бензина ез някакви уплътнения. Провери си, дали нямаш някъде изтичане около тръбичките под купето, най-лесно е като загере колата (някъде на слънце) виж откъде намирисва на бензин . Запали двигателя обаче.... И смени клапана .
          FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

          Коментар


            #6
            x

            Колега къде се намира този клапан и под какво име да го търся в магазините.Мерси предварително

            Коментар


              #7
              Re: x

              batkoty написа:
              Колега къде се намира този клапан и под какво име да го търся в магазините.Мерси предварително
              намира се под десния калник, достъпа е като се свали гумата и подкалника .виж в морга - няма го по магазини.аз не съм сигурен че е от него.а за проблемите с оборотите НИЩО не си писал - там май е ключа за бараката - без диагностика НЯМА да мине.

              Коментар


                #8
                ь

                оборотите се оправиха оказа се че е от стъпковия(почистих го и стана засега)

                Коментар


                  #9
                  Аз така като си купих фиата началото на тази година се чудих защо ми харчи 12/100 при положение, че е Пунто 1.1 и би трябвало да харчи малко. Даже тема във форума пуснахОказа се, че стария собственик (неговата мама) ми е продал кола със спукан щуцер на бензиновата помпа който постоянно тече и е имало реална опасност да се запаля докато си карам. Оправи си помпата сам, смених пластмасовия кожух което ми излезе 15лв :DСега засякох разход 6.5/100 в София и да не казвам големи думи, но съм много много доволен от количката. За беден студент е идеална.
                  _/''''''''''''''''''''''''\_
                  //---------------\\
                  [( )== //// ==( )]
                  |_|'------------'|_| ....Punto

                  Коментар


                    #10
                    Поне веднъж правено ли е отчитане от пълнене до ръба, до почти цяло изпразване (поне 500 км, ако са по силите на такова Браво, но поне 400 трябва да може да мине), и после пак до ръба? Че отчитане до светване на лампата и по чертичките, е все едно "една жена каза..."

                    Коментар


                      #11
                      x

                      не е правено.като светне лампата отива и се слага за 20лв бензин и се кара докато светне пак лампата

                      Коментар


                        #12
                        ь

                        :D :D :D и са по силите му защото има много сила в това браво

                        Коментар


                          #13
                          Re: x

                          batkoty написа:
                          Нека да доуточня.Колата е фиат браво 1.6 16в 103 коня.С нея се ходи само до работата която е на 5км от вкъщи.Зареждаме за 20лв и се ходи около 4 пъти и свтва лапмата,на другата сутрин изгася и се ходи още 1 път.Вчера като се прибира от работа леля ми и светнала лампата и после като слязох да видя на колко Km e имаше 2 чертички.И наи много не ми се връзва това че от капачката излиза такова налягане че чак хвътля бензина колкото и малко да е тои.Мисля че това беше стига толкова от мен че почнах да се повтарям сега разчитам на вас.Благодаря предварително
                          Ако си заредил за 20лв,и си минал 100км ми се струва нормално,аз с мойте бутала и коне минавам 90-100км
                          Marea HLX 147ps

                          Коментар


                            #14
                            x

                            минавам 50км

                            Коментар


                              #15
                              Re: x

                              batkoty написа:
                              минавам 50км
                              Малко км минаваш наистина,трябва ти сервиз,колкото до надуването в резервоара и при мен го има,но не излиза навън,отдавам го на топлото време и развивам леко капачката.
                              Marea HLX 147ps

                              Коментар

                              Working...
                              X