Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОБЛЕМ СЪС СКОРОСТИТЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРОБЛЕМ СЪС СКОРОСТИТЕ

    Здравейте колеги. От едно известо време имам огромен проблем със скоростите на моят фиат 1.9 D.Значи всичко започна с трудното влизане на скоростите 1,2. След това дойде и ред на задната.Мислех си,че съединителят ми е за смяна,защото всеки път като натегнех жилото всичко се оправяше за определено време и после пак същото.През студените месеци нямах проблем,но затоплеше ли се наставаше ад,тогава започваше голямата борба със скоростите.Най-накрая се реших да я закарам на "майстор" :fool: :fool: да ми сменят съеденителя.След ден ми се обажда и ми казва,че не съединителят ми е за смяна,а лостовият механизъм.Сглоби ми я и ми каза като намеря тоя механизъм да му я закарам пак.Като отидих при него и какво да видя един голям УЖАС.Нестига,че колата не искаше да включва нито една скорост(А МУ Я ЗАКАРАХ НА ХОД С ВСИЧКИ НОРМАЛНО ВКЛЮЧВАЩИ СКОРОСТИ),а ми на мястото на 5 беше 3 единствената която работеше.Каза,че всичко било износено и затова така е станало.Как е възможно. :angry2: :angry2: :angry2: Закарах я при друг маистор,който установи,че предните ми бяха блокирали скоростната кутия,забравили бяха да сложат планката на маховика,който предпазва от мръсотията и др...Разглобихме пак всичко,но пак ударихме на камък.Според него тройника до хидравличната рейка може да е за смяна и трите щанги,които вклюяват скоростите.Варианта,който не пробвахме е да разменим щангите,защото може и предните да са го объркали.ДАЙТЕ СЪВЕТ ИЛИ ДОБЪР МАЙСТОР.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

    #2
    Майстор мога да ти дам ама си ми далеч.Ще я оправи със сигурност.Чувал съм ,че има някакъв "чоп" за задна скорост който като се счупел и падал в скоростната кутия.Питай майстора си да провери за всеки случай.
    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Колеги, и аз имам горе долу същият проблем със скоростите. 5 та и задна много трудно влизат ако влезнат се чува чегъртането все едно не съм натиснал съединителя и примерно влиза 5 та пускам лоста и след 10 секунди сама се изключва от скорост? КОЛЕГА ЩЕ МЕ ИЗВИНЯВАШ, че ти пиша в темата , но според мен не си заслужава да пускам нова... проблема ми изглежда що годе същия ... БЛАГОДАРЯ!
      There is a spirit hungry for life.Thirsting for thrill pure exhiliration.It's the spirit of Life.The spirit of joy,the spirit of ecstasy.It's the spirit of ITALY and it lives in the heart of every UNO TURBO!!!

      Коментар


        #4
        5-та се отваря много лесно,под 1 капак е,без да се свалят скоростите,проверете си вилката и муфата

        Коментар


          #5
          Мисля,че засега проблема ми се реши. Закарах колата при друг човек и всичко се оправи за 30-минОказа се,че ония идиоти са ми объркали щангите .Сложихме ги както трябва и колата заспа.Е смених и жилото на съединителя,защото беше започналода се накъсва на едно място и сега въобще нямам грижи.

          Коментар


            #6
            staki79 написа:
            Мисля,че засега проблема ми се реши. Закарах колата при друг човек и всичко се оправи за 30-минОказа се,че ония идиоти са ми объркали щангите .Сложихме ги както трябва и колата заспа.Е смених и жилото на съединителя,защото беше започналода се накъсва на едно място и сега въобще нямам грижи.
            Това да се чува а на ония идиоти
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар

            Working...
            X