Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сега за задната пръскачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    miro2177 написа:
    Колеги преди няколко дни и аз си оправих задната пръскалка, не работеше от както съм взел колата. Като видях темата обаче реших да пробвам да я направя. Очаквано проблема се оказа клапанчето. Изрязах парче кръгло от гумена ръкавица - направо заспа. Има си налягане и пръска веднага. А и между другото мисля че колата сега ускорява повече :P :P :P Клапанчето на 1,6 се намира точно като това на 1,8 , както е на снимката на предната страница, ако се интересува някои колега :D
    Това сигурно е,защото сега с оправената пръскалка виждаш хубаво наближаващите отзад с бясна скорост гоУфове и искаш да им избягаш
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #32
      biker_81 написа:
      При мене на Марея weekend на задната водата тръгва с доста закъснение,дали клапанчето не задържа както трябва.На предните също не пръска веднага.Гледам в axm auto има клапан чистачки двупътен и клапан чистачки трипътен.Двъпътния трябва да е за отзад а трипътния за отпред ли.9 лв са двата иначе .
      Явно имаш клапанче за пръскалките което не държи и се опразват маркучите за течноста. На мойта Мара започват да да пръскат преди да са тръгнали чистачките и то около секунда по-рано. Проблема ми е че и на мен не ми работи клапанчето за задната пръскалка, то затова се шмугнах в тая тема, обаче мисла да я оправя след като вече знам къде е завряно гадното клапанче. Дори си мисля там само да снадя двата маркуча с тръбичка, а да прекъсна на удобно място и там да сложа клапанчето.Някой беше питал дали е една помпа за задни и предни пръскалки - да една помпа е, но си сменя посоката на въртене в зависимост от това къде искаш да пръска. Затова и сиистемата не функционира без тези клапанчета. На моделите с пръскалки на фаровете, има втора помпа, която е само за фаровете.Много полезна тема, благодаря на Торнадо, че я пусна като отделна. Аз преди време питах точно за този клапан в друга тема - за проблем с предните пръскалки, но не получих отговор. А вече 4 години се опитвам да разбера къде е тоя клапан, че не ми се разглобява като детектив от криминална лаборатория
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар

      Working...
      X