Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измиване на двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измиване на двигател

    Колеги ако дам да ми измият двигателя ще има ли проблемстава въпрос за дизелов на предната неми се е налагало да го мияамя тоя е малко омаслен
    Mercedes E200 coupe

    #2
    мии смело , аз на бензинови не се плаша пък на дизелови ли

    Коментар


      #3
      Давай, смело. Моята Фиатка е бензин и няма проблеми задължително го мия поне веднъж годишно. А за дизел.. семейната е дизел (Рено) и него редовно го мием. Тъй че смело, но не забравяй или гледай тези дето ще го мият да покрият на пример алармата
      FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

      Коментар


        #4
        Може и да има проблем след като си с ЖТД - много електроника има по двигателя. Ако може изчисти го от маслото ръчно с изтриване и някакъв разредител.
        Punto MK2 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          По-добре не си прави такива експерименти да не си създадеш излишни проблеми.Колата и така си върви, не я прави да не върво
          _/''''''''''''''''''''''''\_
          //---------------\\
          [( )== //// ==( )]
          |_|'------------'|_| ....Punto

          Коментар


            #6
            chani написа:
            Може и да има проблем след като си с ЖТД - много електроника има по двигателя. Ако може изчисти го от маслото ръчно с изтриване и някакъв разредител.
            И аз тва гледам че има бая жици и се чуда дали да го мия
            Mercedes E200 coupe

            Коментар


              #7
              Аз не бих го мил.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Аз не бих го мил.
                до сега неси ли го мил???
                Mercedes E200 coupe

                Коментар


                  #9
                  За 1 година откак имам колата - не.Ама джамбазите го мяха измили.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Бе тия дето произвеждат и продават пароструйките ще трябва да фалират. Кво ще му стане на двигателя? Хубаво е да се огледа за ненапълно капсуловани елктроджаджи в коша и ако има такива, да се облекат в найлон по време на измиването. Иначе, ако ДВГ е само омаслен, без да е полепнала прах по него, нищо му няма. Ако се е омърлял яко е възможно да загрява повече.
                    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                    Коментар


                      #11
                      Няма нужда от пароструйка, аз моят го напръсках със специален препарат за безконтактно миене и после го измих с водоструйката. Мий и изобщо не да не ти пука само си сложи найлончета върху електрониката и ги стегни със свински опашки .
                      Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                      Коментар


                        #12
                        Как можете да давате такива съвети! Двигателя трябва да се мие и то редовно!!! Мръсотията от масло, гориво и прахоляк,отлагана по него, води до много бързо състаряване на материалите-изкуствено стареене. Особено на гумените съединения, покритието на електронните капсули, датчиците и кабелите с буксите. Колкото по чист се подържа двигателя и двигателния отсек, толкова по дулгосрочно ще работи безаварийно. И не давайте съвети, без да сте наясно с нещата.
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          Последният път, когато видях измит JTD 105, после имаше около 10-12 грешки, свързани с почти всички датчици, вкл. дебитомер, фазовите и този за скоростта.

                          Коментар


                            #14
                            @iuly_vn - не съм много съгласен с твоето мнение.п.с. познавам доста пострадали с по нещо от такава интервенция
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Мий го смело, не слушай тъпи изказвания. То ако така се скапваше от вода, тоя двигател щеше да работи само до първия дъжд. Ако се страхуваш от това да го запалиш веднага след измиването (както е мокър), изчакай го да поизсъхне и тогава пали. Само не мий докато работи, че ще всмукне вода в цилиндрите през въздуховодите итурбото :D
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X