Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум при каране на паваж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум при каране на паваж

    Имам един въпрос - нормално ли е колата на паваж да шуми много, а на асфалт да е почти безшумна. Колата е Пунто ІІ 8V 60 hp, без кора под двигателя, така я купих. Може ли да е заради кората, или с кора, без кора колата си шуми на паваж.

    #2
    Ами шуми как да не шуми като в нашата мила БГ паветата имат фуги по 5 см. Извинявай за тъпия въпрос, ти минавал ли си през павиран път с друга кола освен това Пунто?
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Здарвей колега, опитния шофьор с времето се научава да различава шумовете по колата си кой от какво е. Ако искаш направи си експеримента да караш бавничко по павета и да се опиташ да дефинираш явлението "шум". Защо бавничко - ами защото при каране над 30 - 40 км се получава доста често резонанс на някой части от колата - кори, седалки, колани, ключалки и спирачни апарати. След като разбереш този шум тракане ли е, скрибуцане ли е, стържене ли е пиши пак. По принцип на павета всичко е нормално, за съжаление!
      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

      Коментар


        #4
        van_dal написа:
        Извинявай за тъпия въпрос, ти минавал ли си през павиран път с друга кола освен това Пунто?
        Да, минавал съм с различни коли, като всяка вози различно (по-меко, по-твърдо), но толкова твърдо и шумно като с Пунтото не съм виждал. Ще пробвам да карам бавно да видя дали проблема е е специфичен или си е нормален, все пак павета. Пак се повтарям - може ли колата да шуми, защото няма кора под двигателя, или няма значение ?

        Коментар


          #5
          ако говорим за шум, който не е причинен от неизправност на окачването - съвкупност е от много работиосновното е сегмента, възрастта и пробега на автомобила
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Azzz написа:
            van_dal написа:
            Извинявай за тъпия въпрос, ти минавал ли си през павиран път с друга кола освен това Пунто?
            Да, минавал съм с различни коли, като всяка вози различно (по-меко, по-твърдо), но толкова твърдо и шумно като с Пунтото не съм виждал. Ще пробвам да карам бавно да видя дали проблема е е специфичен или си е нормален, все пак павета. Пак се повтарям - може ли колата да шуми, защото няма кора под двигателя, или няма значение ?
            Не кората под двигателя е най-вече за да не се цапа и да държи по постоянна температура!!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              колега и аз имам такова пунто по паваж е ужас като при повечето коли а и нормално малка кола малко между осие да вози по твъдо ако питаш мен не се занимаваи с глупости
              Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

              Коментар


                #8
                bboyd написа:
                колега и аз имам такова пунто по паваж е ужас като при повечето коли а и нормално малка кола малко между осие да вози по твъдо ако питаш мен не се занимаваи с глупости
                Абсолютно съм съгласен с колегата...преди години имах Типо и на павета комфорта беше ужасен,всичко дрънчеше.Сега съм направо очарован от моита алфа 166 -нема такава возия ,стегнато , комфортно ,нищо не чука тропа или треска.Но все пак междуосието и е 270 см и гумите са 235мм.

                Коментар

                Working...
                X