Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махане на петна от боята

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Махане на петна от боята

    Колеги имам останали петна по боята, от използването на уж пастираща паста и сега се чудя как да ги махна. Казаха ми с нафта или оцет, обаче се чудя дали няма да нараня лака на боята и ако не, с какъв парцал да търкам
    Fiat Bravo 1.4 12v

    #2
    пусни една снимка, да видим за какво точно говориш
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Ето снимките
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1.4 12v

      Коментар


        #4
        Да не би да си пастирал на нагрята от слънцето кола? Щото обикновено така се получават такива петна. Пастирай отново местата,където са петната , но на студени детайли,и да не грее слънце колата.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Колата беше на сянка повече от 2 часа преди пастата
          Fiat Bravo 1.4 12v

          Коментар


            #6
            С оцет се чистят петна от вар или винерваис, ано ти е капнало от течащ таван на гараж. Нищо и няма на боята. А нафтата е универсална полир паста. На времето като намажех Ладата и я лъснех с вълнен парцал светваше като нова. Пробвай кое ще ти помогне. Успех :D
            FIAT Marea ex
            FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
            Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

            Коментар


              #7
              Колега мисля, че петната по твоята кола са се получили поради някоя от следните причини.- мокра кола или мокър парцал- силно нагряла се ламарина - лошо разнесена паста или просто кофти пастаако ги търкаш просто с вода и някаъв сапун да речем ще паднат
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #8
                Здравейте колеги, да не пускам друга тема:Как да изчистя следите от лепенките от смяна на стъкло(смених задно стъкло, но лепенките ги махнах след 4-5 дена, просто така се получи) и сега се чудя с какво да изчистя следите по боята?.Мерси предварително за всички идеи!.

                Коментар


                  #9
                  Със спирт. Под "лепенки" имаш предвид тиксото, което придържа стъклото, докато стегне силикона, нали?

                  Коментар


                    #10
                    Да колега, точно за тия лепенки става дума.Само дет несмея да пипам с разни препарати да не прецакам нещо по боята.Мерси много за бързия отговор.

                    Коментар


                      #11
                      Колега тъй като гледам бялата паста е запълнила всички дефекти по боята а на тавана предполагам си протрил лака,ако е така единствения ти изход е да си купиш цветна паста/тъмносиня а най добре черна/и да почваш отначало.Действай обаче много внимателно с тавана ,не търкай а само оцвети петното.И най добре черна паста,щото толкова тъмно синьо няма да намериш.

                      Коментар


                        #12
                        curko написа:
                        Да колега, точно за тия лепенки става дума.Само дет несмея да пипам с разни препарати да не прецакам нещо по боята.Мерси много за бързия отговор.
                        Купувал съм такъв спрей - за остатъци от лепилото на тиксо, лепенки и подобни - от Технополис Люлин, близо до щанда с авто аудиото (между него и фитнес уредите). Ако дойдеш на редовната неделна среща, мога да ти дам да си изчистиш каквото те дразни (в момента спреят ми е в багажника, че си чистих едни красоти по задния капак )
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          as

                          Колеги със спирт от аптеката 90 градусов ,сатват чудеса,аз с него си махнах двойнолепящото тиксо от надписите на задният капак
                          Nissan Primera 1.6 16v P11
                          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            MEMO написа:
                            Колега тъй като гледам бялата паста е запълнила всички дефекти по боята а на тавана предполагам си протрил лака,ако е така единствения ти изход е да си купиш цветна паста/тъмносиня а най добре черна/и да почваш отначало.Действай обаче много внимателно с тавана ,не търкай а само оцвети петното.И най добре черна паста,щото толкова тъмно синьо няма да намериш.
                            Ей сега обиколих 3 магазина и няма такава черна паста, навсякъде ми предлагат но е бяла. Ако можеш да кажеш откъде да си намеря, имаш бира от мене
                            Fiat Bravo 1.4 12v

                            Коментар


                              #15
                              Мислех че само аз съм се прецакал със пастата но виждам че и колегата се е опарил от това Смятам точно с черна паста да поправя гешката си. отзад на вратата има сребриста лепенка с текст: black ink затова смятам да си купя чена паста
                              with SGNote & HTC Wildfire 8G
                              FIAT Bravo Club Plovdiv
                              Fiat Bravo 1.4 12v 80hp 9л/100км градско
                              с Анти Гравотационно Устройство (АГУ)

                              Коментар

                              Working...
                              X