Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблеми с фиат брава 1.4 12 v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблеми с фиат брава 1.4 12 v

    Здравейте! Карам фиат брава 1.4 12 v 1996 год. Много съм доволна от колата но напоследък има някои неща които ме притесняват. 1. стрелката на бемзиномера играе и не показва точно 2. същото става и със стрелката на скоростомера 3. от задната чистачка се чува едно тик-такане като от часовник Но най лошото е че няколко пъти колата ми изгасва и трябва да стартирам мотора отново. Надявам се на Вашият опит и съвет какво да правя. Има ли някъде стенд където да бъде проверено всичко това. Ще очаквам Вашата помощ и ще бъда безкрайно благодарна за съветите.Чао!

    #2
    Re: проблеми с фиат брава 1.4 12 v

    kortik написа:
    Здравейте! Карам фиат брава 1.4 12 v 1996 год. Много съм доволна от колата но напоследък има някои неща които ме притесняват. 1. стрелката на бемзиномера играе и не показва точно 2. същото става и със стрелката на скоростомера 3. от задната чистачка се чува едно тик-такане като от часовник Но най лошото е че няколко пъти колата ми изгасва и трябва да стартирам мотора отново. Надявам се на Вашият опит и съвет какво да правя. Има ли някъде стенд където да бъде проверено всичко това. Ще очаквам Вашата помощ и ще бъда безкрайно благодарна за съветите.Чао!
    Няма ли някой поне да ми препоръча някой свестен сервиз за диагностика.

    Коментар


      #3
      кола

      Ела в Недела на среща На Славия -Била може да е погледнем
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        айде щом си дама ще ти дам жокер- по всичките ти въпроси е писано многократно във форума, затова вероятно никой не ти отговаря. просто ползвай търсачката
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          отговори

          така девойко здравей карам същият фиат 1.4 12в само че е 95коня проблема с бензиномера това в нормално за този мотор като палиш примерно ти е на 4 стрелка после като загасиш и пак като запалиш стрелката ти е на 2-3 спокойно за това,а скоростомера е на жило то е на електро импулси иди в сервиз да видат как ти е жилото да не разхлабено,за чистачката скърцане или едно като почукване се чува ако е скърцане смени чистачката ако е почукване смяна на моторче дано да съм помогнал!!!!!!пишими на лично да разбера проблема какъв е бил!!!

          Коментар


            #6
            Re: отговори

            lochesco написа:
            така девойко здравей карам същият фиат 1.4 12в само че е 95коня
            Да не би да е 75 к.с. ?
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              ей ама тъй като почнете да бълвате глупости първо ти е 95 коня колата а после и скоростомера е бил с жило аз пък може да ти кажа невежо такава че съм вадил скоростомера да сменям крушките и жило нямаше никъде само букси...бах разбирачите му
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                Така де, той Колегата е писал че уж скоростомера е на жило но е на електроимпулси .Иначе по повод мощността за уточнение, няма двигател 1.4 12В с такава мощност, те са 75 или 80к.с.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  batproho написа:
                  Така де, той Колегата е писал че уж скоростомера е на жило но е на електроимпулси .Иначе по повод мощността за уточнение, няма двигател 1.4 12В с такава мощност, те са 75 или 80к.с.
                  Може двигателя да му е с ЧИПТУНИНГ/РЕМАП/,или нещо подобно.Тогава мощноста е толкова колкото си я напишеш.

                  Коментар


                    #10
                    Stefan Hadjov написа:
                    batproho написа:
                    Така де, той Колегата е писал че уж скоростомера е на жило но е на електроимпулси .Иначе по повод мощността за уточнение, няма двигател 1.4 12В с такава мощност, те са 75 или 80к.с.
                    Може двигателя да му е с ЧИПТУНИНГ/РЕМАП/,или нещо подобно.Тогава мощноста е толкова колкото си я напишеш.
                    На 1.4 12В мотор да се прави ЧИПТУНИНГ/РЕМАП/ мисля че си е живо приключение, поне според мен а има ли въобще смисъл да се цеди някаква сила от този и без това направен за икономично каране мотор?
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Re: проблеми с фиат брава 1.4 12 v

                      kortik написа:
                      Здравейте! Карам фиат брава 1.4 12 v 1996 год. Много съм доволна от колата но напоследък има някои неща които ме притесняват. 1. стрелката на бемзиномера играе и не показва точно 2. същото става и със стрелката на скоростомера 3. от задната чистачка се чува едно тик-такане като от часовник Но най лошото е че няколко пъти колата ми изгасва и трябва да стартирам мотора отново. Надявам се на Вашият опит и съвет какво да правя. Има ли някъде стенд където да бъде проверено всичко това. Ще очаквам Вашата помощ и ще бъда безкрайно благодарна за съветите.Чао!
                      Колежке, заповядай при нас да огледаме колата и да видим с какво може да помогнем. Люлин 3, бл. 362. Тел. 925 00 89; 0885 919 633. Нарочно няма да ти напиша името на фирмата, за да не изглежда реклама.
                      ex. Fiat Marea 1.6 16V
                      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                      Lancia Kappa 2.0 VIS

                      Коментар


                        #12
                        Stefan Hadjov написа:
                        batproho написа:
                        Така де, той Колегата е писал че уж скоростомера е на жило но е на електроимпулси .Иначе по повод мощността за уточнение, няма двигател 1.4 12В с такава мощност, те са 75 или 80к.с.
                        Може двигателя да му е с ЧИПТУНИНГ/РЕМАП/,или нещо подобно.Тогава мощноста е толкова колкото си я напишеш.
                        Не! Имам някакав спомен от друга тема, която не ми се търси, че тези 95 к.с. бяха следствие от някаква Ремус генерация... То ако му сложи и чип, тя работата става дебела - 120-130 к.с.
                        Peugeot 301
                        Punto 1.9 JTD - на жената

                        Коментар

                        Working...
                        X