Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене и гаснене на Фиат Браво-Проблема е оправен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с палене и гаснене на Фиат Браво-Проблема е оправен

    Здравейте колеги. Карам Fiat Bravo 1.4 12V (калпав двигател ама какво да се прави).Проблема е следния : Паля сутрин колата ,пали си добре няма проблем обаче от време на време лятото изгасва. Паля си в повечето случай нормално ,но няколко пъти вече ми се случва следното : колата изгасва на кръстовище.Завъртам ключа ,изчаквам лампата на инжекциона ,но тя не изгасва , опитвам се да завъртя преди да е изгаснала и колата не пали(стартера си върти,но не пали) , след това колкото и да опитвам нестава/непали. Чак когато ме бутнат и запаля с бутане няма проблеми. Дори веднъж пуснах колата по инерция по един наклон и пак изгасна.Въпроса ми е колеги , какво да правя ,какво да сменям,от какво е , питам вас защото не съм сигурен за симптомите и някой майстор казва едно , друг друго .Утре ще проверя свещи и кабели ,но нямам никаква представа какво друго да гледам. Акумулатора ми е сравнително нов и не вярвам да е от него.Ако можете да ме посъветвате и за някой майстор в Овча купел ще съм ви много благодарен.
    И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
    Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
    И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

    #2
    Колега в Княжево има един майстор... Казва се Киро ( Киро Алфата) и се занимава само си италиянки. Обърни се към него..
    Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
    Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
    Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
    Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

    Коментар


      #3
      Благодаря колега.А някаква представа от какво може да е ? алтернатор , инжекцион, стартер , свещи ?Взима ли скъпо тоя майстор където ми го предлагаш ..
      И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
      Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
      И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

      Коментар


        #4
        Никой ли не знае какъв може да ми е проблема , електроника , датчици или ...
        И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
        Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
        И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

        Коментар


          #5
          Направи си преди всички една компютърна диагностика. Според мен е нещо по електрониката, което отказва в определени моменти.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Щом ти светва датчикът на инжекциона (като спринцовка) и не гасне, значи, предполагам, там е проблемът. Не е лошо да вкараш малко добавки, за да прочисти. Иначе ти пак си отиди при Киро Алфата, друго си е да погледне по-вещ човек..
            NOW: ???
            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

            Коментар


              #7
              Имах подобен проблем, оказа се датчика на запалването, като се загрее и прекъсва, след смяната всичко е ОК, стария го тествах у дома и се оказа че с повишаването на температурата /със сушоара го нагрявах/ съпротивлението му от 970 ома се качва на 1,5 Кома и след това прекъсва.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                А този датчик за запалването скъп ли е ? Ти колко даде за твоя ? И на диагностика ли ти го откриха проблема или ...
                И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
                Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
                И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

                Коментар


                  #9
                  cHaunepucTa написа:
                  А този датчик за запалването скъп ли е ? Ти колко даде за твоя ? И на диагностика ли ти го откриха проблема или ...
                  По принцип, ако я закачиш за компа, би трябвало да излезе какво й има. Особено, ако е датчик. Обаче трябва да е на качествено място. Защото, например, Д&Н в Овча купел, не стават за тази работа и само ще ти вземат парите. Имам един човек, но той е почивка. И другата седмица се връща. Тогава смятам да отскоча с един колега от форума, за да си закачи и той неговата кола.Иначе датчикът струва 75 лева средна цена. В axm-auto.com има два вида. Не знам кой от двата е по-добър. Но първо закачи колата, а после сменяй каквото и да е било.
                  NOW: ???
                  Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                  Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                  Коментар


                    #10
                    svetkos_ написа:
                    cHaunepucTa написа:
                    А този датчик за запалването скъп ли е ? Ти колко даде за твоя ? И на диагностика ли ти го откриха проблема или ...
                    По принцип, ако я закачиш за компа, би трябвало да излезе какво й има. Особено, ако е датчик. Обаче трябва да е на качествено място. Защото, например, Д&Н в Овча купел, не стават за тази работа и само ще ти вземат парите. Имам един човек, но той е почивка. И другата седмица се връща. Тогава смятам да отскоча с един колега от форума, за да си закачи и той неговата кола.Иначе датчикът струва 75 лева средна цена. В axm-auto.com има два вида. Не знам кой от двата е по-добър. Но първо закачи колата, а после сменяй каквото и да е било.
                    Много благодаря колега , тъкмо мислех в D&N да ми направят диагностика ,но май ще се откажа. (Между другото преди 2 месеца там ми смениха съединител комплект за 540лв и оттогава си мисля ,че са смотаняци )
                    И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
                    Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
                    И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

                    Коментар


                      #11
                      а ти за " Датчик на темп. за инжекциона." ли говориш щото гледаме цената : Производител: HOFFER Описание на продукта: Каталожен номер: 7472033 Оригинален номер: 7770239, 9946866, 60808142 Цена на продукта: 15,90 лв.(Цената е с включен ДДС)
                      И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
                      Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
                      И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

                      Коментар


                        #12
                        cHaunepucTa написа:
                        а ти за " Датчик на темп. за инжекциона." ли говориш щото гледаме цената : Производител: HOFFER Описание на продукта: Каталожен номер: 7472033 Оригинален номер: 7770239, 9946866, 60808142 Цена на продукта: 15,90 лв.(Цената е с включен ДДС)
                        Не, гледам запалителнуя датчик, за който колегата NikMar спомена.
                        NOW: ???
                        Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                        Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                        Коментар


                          #13
                          cHaunepucTa написа:
                          А този датчик за запалването скъп ли е ? Ти колко даде за твоя ? И на диагностика ли ти го откриха проблема или ...
                          Аз сам си го открих, вече на сервизи нямам вяра бях писал по този въпрос преди време, иначе на компа като я закачихме нищо не дава /имаме си комп и комуникацията/, може би защото тогава работи, а като загрее се ебава. Датчика се намира под колекторните тръби, само на канал можеш да го намериш. Ето това е той http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря ти много колега , а ако я оставя да загрее добре , диагностиката ще го хване ли проблема или не ... Де да знам да знам със сигурност ,че е от това.Иначе утре сутрин я карам на диагностика ,че само в събота и неделя имам време и каквото сабя покаже.Решил съм утре да си сменям и свещи, горивен филтър и да ходя да я пълнят с фреон , така че ще е приключение.Дано поне попадна на майстори, че вече им нямам вяра много много.
                            И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
                            Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
                            И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

                            Коментар


                              #15
                              Така , развръзката : Обиколих 5 сервиза за диагностика ,никой неможе да върже компа на фиатката.Отидох в D&N в Овча купел където успяха, показа грешка на Датчик на колянов вал/ на запалването ,смених и свещи и горивен филтър и напълних с фреон.Вкарах в D&N да питам за диагностиката и после така и не запалих, като сменихме датчика веднага запали фиатката.Обща сметка :диагностика - 22лв.датчик на колянов вал - 72лв. + 30лв. работа4 свещи bosch - 32лв /някакви с четири електрода/ + 12лв. работа1 горивен филтър - 12лв. + 10лв. работа400гр. ФРЕОН - 50лв.Общо: 240лв.Малко множко ми се сториха парите , но пък отношението в D&N беше добро .
                              И се чу рев във тъмнината ,заблестяха ксенонови светлини, огледах се, какво ли в мрака ще се приближи ?
                              Попитах се откъде дойде ,от кой ли свят ,
                              И за миг в мрака блесна емблема на ФИАТ . Сега въпроса просто бе , това Браво/Брава ли е или Купе ?

                              Коментар

                              Working...
                              X