Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам нужда от съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам нужда от съвет

    Здравейте,от една седмица съм собственик на фиат БРАВА 1,6 16V 99 г.,изкам да попитам специалистите освен адренажния ремък с ролките,въздушния,бензиновия и поленовия филтър,какво друго трябва да сменя? Не съм карал до сега фиат и за това се нуждая от помоща ВИ !!! Колата е на аватара ми.

    #2
    Честито колега за избора (на кола и на форум :P )Не съм специалист ама ...всички видове ремъци и ролки,всички филтри,масло,да си прегледаш хидравличното масло,окачването,спирачките и там фарове стопове,да си си сигурен в това което караш

    Коментар


      #3
      След ролки,ангренажи,масла - Спирачките...ако трябва да смениш накладки дискове...прегледай си маркучетата, смени си за всеки случай спир.течност и така ...
      Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
      Fiat Punto 1.2 16v LPG

      Коментар


        #4
        благодаря Ви колеги ,а случайно да знаете някой качествен сервиз ,аз съм от София кв.Люлин. Разбира се и да не взимат много скъпо

        Коментар


          #5
          Ами аз съм ходил за реглаж долу с/у Бри.... (в 1ви м-крайон) един голям магазин (да не става реклама ) ...Та там срещу него има комплексно обслужване...Въпроса е,че и ти сам можеш да ги провериш тези работи без да трябва да даваш излишни пари...Говоря без ангренажи и ролки....Филтрите и масла няма смисъл да се набутваш...
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            Препоръчвам ти ако имаш възможност да отидеш до Ямбол - http://axm-auto.com/shop.php?s=2.Ще обърнат цялото необходимо време на твоята кола и ще получиш 10% отстъпка от частите, които ще подмениш.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              Stefanaki написа:
              Препоръчвам ти ако имаш възможност да отидеш до Ямбол - http://axm-auto.com/shop.php?s=2.Ще обърнат цялото необходимо време на твоята кола и ще получиш 10% отстъпка от частите, които ще подмениш.
              Напълно съм съгласен с Колегата, отиваш до конкретния сервиз в Ямбол и поне ще си сигурен че колата ти се пипа от специалисти а не от аматьори .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Е чак от София да отиде до Ямбол за една смяна на ангренаж...Значи в СФ само аматиори...2милиона коли как още се движат и аз не знам Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                Fiat Punto 1.2 16v LPG

                Коментар


                  #9
                  etorrent написа:
                  Е чак от София да отиде до Ямбол за една смяна на ангренаж...Значи в СФ само аматиори...2милиона коли как още се движат и аз не знам Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                  Само за един ремък не си струва вярно но ако е нещо по-сериозно.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    че ако е нещо сериозно докато се дотътря до Ямбол ехеееее с пътна помощ ще ме исипят пред сервиза

                    Коментар


                      #11
                      rosi написа:
                      че ако е нещо сериозно докато се дотътря до Ямбол ехеееее с пътна помощ ще ме исипят пред сервиза
                      Има няма 500-600 лв за превоз Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                      Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                      Fiat Punto 1.2 16v LPG

                      Коментар


                        #12
                        направо сменяй маслата (в това число на трансмисията и хидравличното), никакви проверки. не е много скъпо за да се спести от толкова важна профилактика. И си направи промивка на спирачната система, с подмяна на маркучите (по 7-10лв. е маркуч, трябват ти 4 броя). От друго може да се спести, но според мен от тези неща не бива (спирачките).
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Момчета смених адренажния ремък в един сервиз в Люлин 2 "Дукато" срещу сумата от 100лв за смяна + смяна на планка 80 лв,и на сутринта започна да ми прави проблем като запаля колата и при по теглянето изгасна,пак я запалих на пресечката натиснах спирачка и пак изгасна и така няколко пъти след като загря се оправи,на връщане от работа ми направи същия номер и днес я закарах да и направят диагностика смениха релето и датчика но компщтъра показва че има някаква грешка а аз нямам червения ключ и сега майстора ми вика че трябвало да купя нов компютър + код ключа + код картата ,направо ужас този червеният ключ не може ли да се направи някъде и някой знае ли къде ?

                          Коментар


                            #14
                            THOR написа:
                            Момчета смених адренажния ремък в един сервиз в Люлин 2 "Дукато" срещу сумата от 100лв за смяна + смяна на планка 80 лв,и на сутринта започна да ми прави проблем като запаля колата и при по теглянето изгасна,пак я запалих на пресечката натиснах спирачка и пак изгасна и така няколко пъти след като загря се оправи,на връщане от работа ми направи същия номер и днес я закарах да и направят диагностика смениха релето и датчика но компщтъра показва че има някаква грешка а аз нямам червения ключ и сега майстора ми вика че трябвало да купя нов компютър + код ключа + код картата ,направо ужас този червеният ключ не може ли да се направи някъде и някой знае ли къде ?
                            Колега, може да е от смяната на ремъка, нали преди това всичко си беше наред..... със специалния инструмент ли ти зацепваха ремъка или на око
                            Past: Fiat 126, Fiat Ritmo, Plymoth Sundance, Oldsmobile Achieva, VW Fox, Fiat Brava
                            Present: 1. FIAT 126 P; 2. Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V, 3. Peugeot Boxer 2.5D, FIAT Croma 1.9 JTD 16V
                            Future: TESLA MODEL S

                            Коментар


                              #15
                              със инструмента

                              Коментар

                              Working...
                              X