Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педала на съединителя падна - Проблема е решен !!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Педала на съединителя падна - Проблема е решен !!

    колеги какво може да е станало?малко преди да се прибера натискам съединитела да превключа на 2-ра но педала падна долу и неможа да влезе.като вдигна педала и го пусна си пада пак долу все едно пружина го дърпа..натягал съм жилото преди около 2 месеца защото неможеха да влизат първа и задна.отделяше най-горе педала след натягането.дали може да е свършил вече съединителя,мисля че жилото е здраво защото като го дърпаме отпред и педала се движи.ако някой има съмнения за нещо да сподели,то е ясно че понеделник ще я карам да я оправят
    1.6 16v Abarth

    #2
    Или скъсано жило, но не се връзва с това, че ако се дърпа отпред и мести педал.Или се е повредил лагера на съединителя, но по-вероятно нещо я ос, я уши, защото ако е лагер би трябвало все пак да има съпротивление или зверски трясък.

    Коментар


      #3
      колега скасал си саединител демек нямаш феродов диск вече
      запалиха двигателя и тогава той чу 4-римата да работят в перфектен синхрон, 1.6литровия 16клапанов Фиат Браво леко ръмжеше доволен от това че са го събудили

      Коментар


        #4
        По-скоро пружините на притискателя са се строшили във върховете си. Ама пак трябва да е имало трясък.

        Коментар


          #5
          проблема ти е в жилото със сигорност 3 пъти правя жила
          1.6 16v 96 г. 103 hp.
          България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
          Да мина да те взема...или да взема да те мина?

          Коментар


            #6
            Колеги нямаше никакъв трясък един бакшиш ми каза да сменям направо съединителя не само жилото ако е от него че можело и след 2 метра пак да скъсало новото.колко е вярно незнам но понеделник ще се разбере ... Благодаря за мненията на всички
            1.6 16v Abarth

            Коментар


              #7
              xtry написа:
              че можело и след 2 метра пак да скъсало новото
              Не се къса толкова лесно колега, а ако все пак се скъса, то е от некъдърен монтаж
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                жило се къса от пишман майстор и от заминал съединител но тъй като е заминало жилото почни с него (по евтино е ) пък натам ще се види
                1.6 16v 96 г. 103 hp.
                България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                Коментар


                  #9
                  колеги днес забелязах нещо незнам дали е странно но на мен така ми се струва.на снимката която ползвам от на друг колега темата (надявам се да няма нищо против) се вижда гайката за регулиране,та там бялата гайка мисля че е законтрящата като вдигна педала на съединителя и тази бялата гайка се извърта на 90° демек както е изправена и бутна педала се завърта.оправям я пак в положението в което трябва да стои и като вдигна педала (щото нали стои паднал) и пак се завърта.незнам дали сте ме разбрали ако някой знае дали трябва да е така да каже само информативно
                  1.6 16v Abarth

                  Коментар


                    #10
                    колега според мен ти се е счупила една пласмаса която се намира между купето и двигатела (на точно там кадето жилото влиза в купето)
                    1.6 16v 96 г. 103 hp.
                    България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                    Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                    Коментар


                      #11
                      ако може една снимка да видя само как е здрава и да сравнявам с моята пластмаса ? дано си прав колега а ако е от това то тази пластмаса със жилото ли върви или може и отделно да се намери
                      1.6 16v Abarth

                      Коментар


                        #12
                        попринцип трябва цялото жило да смениш а няма как да ти снимам пласмасата защото е зад скоростната кутия )
                        1.6 16v 96 г. 103 hp.
                        България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                        Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                        Коментар


                          #13
                          metropolix написа:
                          колега според мен ти се е счупила една пласмаса която се намира между купето и двигатела (на точно там кадето жилото влиза в купето)
                          колега ти беше прав пролема се оказа че тази пластмаса се е счупила и то не е от скоро а и затова се е налагало да натягам жилото.сега с новото жило педала си отделя перфектно около средата не най-отгоре благодаря за отговорите по-късно ще сложа снимки както си му е реда да се види старото жило на кво прилича Поздрави
                          1.6 16v Abarth

                          Коментар


                            #14
                            xtry написа:
                            ...че тази пластмаса се е счупила...
                            Тази ли
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар


                              #15
                              да тази пласмаса е попринцип се чупи или от старост или от калпав майстор при мен беше от калпав майстор
                              1.6 16v 96 г. 103 hp.
                              България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
                              Да мина да те взема...или да взема да те мина?

                              Коментар

                              Working...
                              X