Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

доливане на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    доливане на масло

    Здравейте колеги, въпросът ми към вас е следният: Тъй като съм навъртял доста километри (около 12 500) и маслото ми вече е за смяна възможно ли е да източа по някакъв начин 2 литра и след това да долея нови 2 литра? Питам защото в момента се намирам леко казано във финансов колапс (а колата ми е необходима) а и защото предният път като сменях маслото ми останаха 2 литра от същото масло.Една такава процедура би ли имала положителен ефект или само отрицателен? Възможно ли е да се направи такова нещо?Предварително ви благодаря!
    FIat brava 1.6 16V 1999г.

    #2
    ако питаш мен карай колата така в момента я ползвай само когато ти е необходима,а не за прищевки,например да идеш до магазина или на кафе с нея! Ползвай я само за неоложни неща и при първа възможност си смени маслото,не е чак толкова фрапиращо висока цената за смяна на маслото,а вярвай ми последствията биха биха били мноого по-скъпи!!! Мисля,че това и сам го разбираш.
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      маслото е TOTAl QUARTZ 7000 10w40 synthetic based.
      FIat brava 1.6 16V 1999г.

      Коментар


        #4
        значи все пак цялата пропаганда на производители има ефект колега, д ане мислиш, че като направиш на колата 1000 км повече от написаното на етикета и после следва основен ремонт? и 20 отгоре д ай направиш стига нивото да е ок последствията няма да с афатални, но не е добре това да става практика
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Колега не се занимавай с дивотии - смени си цялото масло - не се подигравай с автомобила си. Щом имаш 2 литра - купуваш си още 2л. и филтрите - всичко на всичко ще ти излезне не повече от 50лв Има и вариант, при който си купуваш от по-евтините филтри (по около 6 до 10лв за всеки), 2л наливно масло 10W40 ( по 7.50-8лв) и се вместваш под 50лв.Пак ще бъде значително по-добре, околкото да я караш така или да правиш някакви БОЗИ от старо и ново масло
          pakumba написа:
          значи все пак цялата пропаганда на производители има ефект колега, д ане мислиш, че като направиш на колата 1000 км повече от написаното на етикета и после следва основен ремонт? и 20 отгоре д ай направиш стига нивото да е ок последствията няма да с афатални, но не е добре това да става практика
          Само ми кажи, че това нещо не го мислиш сериозно Някога през живота си разглабял ли си ДВГ? Ако не си - виждал ли си поне разглобен ДВГ с пагубното влияние на хора каращи автомобилите си на същия принцип като теб ???Ако поне от двете си виждал - няма да даваш такива съвети
          '99 Palio I Weekend 1.7TD

          Коментар


            #6
            Само ми кажи, че това нещо не го мислиш сериозно Някога през живота си разглабял ли си ДВГ? Ако не си - виждал ли си поне разглобен ДВГ с пагубното влияние на хора каращи автомобилите си на същия принцип като теб ???Ако поне от двете си виждал - няма да даваш такива съвети [/quote]мдааам, не само съм виждал, не само съм карал, а и съм отварял такъв. сега си имам един каран така и неотворен и няма и да бъде отворен- 100 000 км без смяна на масло. ако щеш вярвай не аз, а баща ми го направи за 2 год. колата на киломентраж е на 300 000, на 196 000 я взе той- на колко е реално не се знае. никога не й смени маслото, само доливаше, защото малко прогоряваше от гумичките. не знам колко е долял за тези 100 000, не мога да кажа. осезаемо колата не върви добре, въпреки че си вдига 160-170 /крома 2000 кубика/. няма значение де, никого не съм съветвал да си кара колата 100 000 км без смяна на масло. ама това дето щяло да му стане нещо за 1000 км горница очевидно и ти си от тези, дето каквото видят написано и му вярват на 100% и си залагат главата, щото така било написано- няма лошо, на това разчитат хората :D сменяй си когато и с каквото искаш маслото, само да не попаднеш на някой етикет, на който пише "скочи от 8-я етаж" , че лошо
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Ох, аз бих се доверил, без много да се замислям, на етикет "Оправи Анджелина Джоли!". Хайде, може и Катрин Зита Джоунс в краен случай, ама само ако много е закъсала...
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                На Тоталът му дават пробег 15000км.Мисля,че можеш да я караш поне още 2000км.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  petio4528 написа:
                  На Тоталът му дават пробег 15000км.Мисля,че можеш да я караш поне още 2000км.
                  Я ми кажи това кой ти го каза,защото аз твърдя че нормалния интервал на смяна на полусинтетика (без значение от вискозитета) е 12000км особено преобладаващо градско каране Естествено никой не твърди че ще му стане нещо ако се прехвърли пробега с 1000км.Както каза колегата "pakumba",внимавайте да не пострадате от печатна грешка Та колега по-темата,най-добрия вариянт е да си вземеш два литра масло и да си го смениш цялото.При твойто предложение,ами не сменяш масления филтър,а не го ли смениш него все едно нищо не се направил
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    очевидно и ти си от тези, дето каквото видят написано и му вярват на 100% и си залагат главата, щото така било написано- няма лошо, на това разчитат хората сменяй си когато и с каквото искаш маслото, само да не попаднеш на някой етикет, на който пише "скочи от 8-я етаж" , че лош
                    Едва ли дори и средно интелигентен човек би скочил и от леглото на килима само защото така пише някъде.Случаи на доливане на 1л масло на всеки 1000 изминати километра ги знаеме всички и не мисля, че са повод за особена гордост.Да познавам хора, със сходен на твоя проблем, които процедират по подобен начин с разликата, че периодично сменяват масления филтър, само защото не им се занимава с ремонт на кола за 1.5-2К лева но всичко това е породено от Икономия, а всички знаем, че Икономията е майка на Мизерията А да се дават такива съвети във форум посветен на автомобили, чиято идея е да си помагаме един на друг, а не да си вредим е меко казано Несериозно.
                    '99 Palio I Weekend 1.7TD

                    Коментар

                    Working...
                    X