Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация относно закупуване на Фиат Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация относно закупуване на Фиат Пунто МК2

    Здравейте на всички,Това е първият ми пост в този форум, надявам се посещенията ми да станат редовни .В най-общи линии пиша за да потърся помощ и насока за първа кола. Спрял съм се на Фиат Пунто МК2, 2000-2001г 3 врати.. (Имайте предвид "спрял съм се" се базира на прочетено както тук така и на общи приказки, които съм чувал относно автомобила). Ще се радвам на всякaкви съвети и препоръки относно автомобила: двигател (бензинов или дизелов) , климатик + колко конски сили да е автомобила за да го понася, задължителни екстри за модела без които е глупаво да се купува, слаби места на които да се обърне внимание при огледа, слаби респективно силни места на различните разновидности на автомобила... изобщо всички "тънки моменти" касаещи този автомобил.... за момента за това се сещам, с течение на разговора, който се надявам да се провокира ще питам и за по- конкретни неща : )Разчитам на професионализма Ви и най- вече на богатия Ви опит с италианските автомобилиПредварително благодаря на отзовалите се P.S. Надявам се да пиша в правилния раздел

    #2
    Здравей, аз имам Пунто МК 2, 2000г.,3 врати...имам го от миналия Юни месец и нямам никъкви проблеми с него. Двигателят му е 1.2 8в. 60 коня..лошото е, че няма и климатик, но като го видях и се влюбих в него, а бях си казал, че кола без климатик няма да взема, но уви... Готино е, удобно е... вътре е "дълбоко" все пак аз сък някъде към 2м и като дръпна седалката до край на зад едвам стигам волана хора на задната седалка почти не качвам а и за това се бях насочил към 3-ри вратата версия на този автомобил. Слабите неща на този модел съм чувал че е електрониката, но да чукна на дърво до сега не съм се сбълсквал с такъв проблем. Ходих в автокъщата преди да взема колата с автомонтьор (познат, но незнам колко може да му се вярва) каза, че този двигател хем е хубав хем не е сложен и че лесно се оправя ако има проблем и не е много скъпо. Има цели романи написани в интернет за нещата които трябва да гледаш, когато купуваш автомобил без значение какъв е, потърси и ще намериш, сигурен съм. Има един лаф: Всичко е до късмета щом се отнася за кола, жена и телевизор Ами..успех, дано попаднеш на свясна машина. Ако вземеш скоро пусни снимки да я видим.

    Коментар


      #3
      кола

      хубаво е да си вземеш Пунто зависи до дколко пари ти се дават добрее да не пуши да пали лесно НЕ Е за претпочитане автоматични по добре обикновенни че няма кой да ги прави след 150000 км.зависи и как е подържана колата на километража не вярвай дории познати го правят номера да смъкват климометри кола на 8 години е поне на 150000 км
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Здравей колега. От май миналата година сам собственик на такова пунто 3 врати 1.2 16В 80к.с като цяло сам мн доволен от колата мн ми харесва и най важното е много икономична а за градски условия просто е бомба. Слаби места са гледай картера да не е заваряван че найстина виси много на долу. Също така виж като запалиш и даваш постапателно гас да не притраква дебитомера едно тракане е като на дизел. Огледай ако е с климатик дали работи едва ли в авто салона ще е с фрион но ако не е врутно компресора да не е блокирал че моя така беше и дадах 500 лв за друг компресор естествено продавача смукна от цената. Друго гледай Ситито дали бачка че нов електро усилвател се продава с цялата кормилна уредба и е 1000 лв и отгоре. За разхода аз сам с 6 скорости градко ми е 6-7-8 зависи как я карам извън градско ми е падал на 4 на мой приятел от софия със същото като моето му е падало и на 3 на 6 скорост. И мисля че е това някой ако се сеща още да допулва Успех колега с покупката и да се похвалиш
        www.puntopower.com
        FIAT Punto 1.2 16V Sporting

        Коментар


          #5
          колега и аз имам такова пунто и е бомба и нов внос ли държиш да е аз съм с 1,2 60 коня обикновения мотор и маи само тои няма кусури или моито няма
          Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

          Коментар


            #6
            fanatiliano написа:
            Здравей колега. От май миналата година сам собственик на такова пунто 3 врати 1.2 16В 80к.с като цяло сам мн доволен от колата мн ми харесва и най важното е много икономична а за градски условия просто е бомба. Слаби места са гледай картера да не е заваряван че найстина виси много на долу. Също така виж като запалиш и даваш постапателно гас да не притраква дебитомера едно тракане е като на дизел. Огледай ако е с климатик дали работи едва ли в авто салона ще е с фрион но ако не е врутно компресора да не е блокирал че моя така беше и дадах 500 лв за друг компресор естествено продавача смукна от цената. Друго гледай Ситито дали бачка че нов електро усилвател се продава с цялата кормилна уредба и е 1000 лв и отгоре. За разхода аз сам с 6 скорости градко ми е 6-7-8 зависи как я карам извън градско ми е падал на 4 на мой приятел от софия със същото като моето му е падало и на 3 на 6 скорост. И мисля че е това някой ако се сеща още да допулва Успех колега с покупката и да се похвалиш
            Сорка за спама колега ама тия цифри, които посочваш мисля, че са само напразни хвалби. Градско е абсурд да ти гори 6/100 ако някой има същата кола и му гори толкова моля да каже, защото според мен е невъзможно...мисля, че само ако слезеш да я буташ може да постигнеш това А този твоя приятел който е стигнал до 3/100 искам да дойде в Сливен да се качим 100км и ако наистина е изгорила само 3 литра си преписвам и колата и апартамента на него..СЪВСЕМ СЕРИОЗЕН СЪМ..хайде накарай го...Абе...с две думи хайде да не заблуждаваме човека, защото не всеки ден се купува кола..а и не му е мястото тук да послъгваш...Още веднъж се извинявам, но не можах да се сдържа със меко казано смешният коментар на колегата..

            Коментар


              #7
              nickname написа:
              fanatiliano написа:
              Здравей колега. От май миналата година сам собственик на такова пунто 3 врати 1.2 16В 80к.с като цяло сам мн доволен от колата мн ми харесва и най важното е много икономична а за градски условия просто е бомба. Слаби места са гледай картера да не е заваряван че найстина виси много на долу. Също така виж като запалиш и даваш постапателно гас да не притраква дебитомера едно тракане е като на дизел. Огледай ако е с климатик дали работи едва ли в авто салона ще е с фрион но ако не е врутно компресора да не е блокирал че моя така беше и дадах 500 лв за друг компресор естествено продавача смукна от цената. Друго гледай Ситито дали бачка че нов електро усилвател се продава с цялата кормилна уредба и е 1000 лв и отгоре. За разхода аз сам с 6 скорости градко ми е 6-7-8 зависи как я карам извън градско ми е падал на 4 на мой приятел от софия със същото като моето му е падало и на 3 на 6 скорост. И мисля че е това някой ако се сеща още да допулва Успех колега с покупката и да се похвалиш
              Сорка за спама колега ама тия цифри, които посочваш мисля, че са само напразни хвалби. Градско е абсурд да ти гори 6/100 ако някой има същата кола и му гори толкова моля да каже, защото според мен е невъзможно...мисля, че само ако слезеш да я буташ може да постигнеш това А този твоя приятел който е стигнал до 3/100 искам да дойде в Сливен да се качим 100км и ако наистина е изгорила само 3 литра си преписвам и колата и апартамента на него..СЪВСЕМ СЕРИОЗЕН СЪМ..хайде накарай го...Абе...с две думи хайде да не заблуждаваме човека, защото не всеки ден се купува кола..а и не му е мястото тук да послъгваш...Още веднъж се извинявам, но не можах да се сдържа със меко казано смешният коментар на колегата..
              Ми аз съм този със същия разход. Колата е Панда 4х4 със същия ДВГ. Градско София в момента 6/100. Зимата беше около 6,8/100. Който иска да вярва, никой не е задължен, това е истината при мен. Засичан е не само по Трип компютър.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                колега то по каталог го пише между 6 и 7 литра градско зависи какви са обстоятелствата а извън града направо си душ бензина пада доста под 5
                Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                Коментар


                  #9
                  Изобщо несам си измислял колега се пак несам такъв да лъжа и да си измислям. Разхода е много нисак и имай на предвид че секи ден сам в града рядко излизам карам само градско и знам колата как си върви и кво гори. с 15 литра бензин сам минавал 280 км всичко си е до шофиора верно я и на стъпвам и не дава такъв разход нормално но като я карам спокоино извинявам се но разхода е много малак.
                  www.puntopower.com
                  FIAT Punto 1.2 16V Sporting

                  Коментар


                    #10
                    За градското нормално. Имам Clio 1.2 8V MPI 60кс ’96 дето ми дава 6/100 градско лятото и към 7 зимата. Извънграско е далеч от 3/100, но ако имаше 6-та нищо чудно.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      bboyd написа:
                      колега то по каталог го пише между 6 и 7 литра градско зависи какви са обстоятелствата а извън града направо си душ бензина пада доста под 5
                      Приятелче гледал съм какво пише ама го пише за чисто нова кола от магазина на 0 км, твоята, моята и колите на още 99% от форума не са от магазина. Нали?!? Моята кола е като твоята със същия мотор, миналата година само съм я засичал към морето даде ми извънградско 6/100км...явно имам някакъв проблем щом гори толкова много, карах на 5-та със не повече от 110км... Извинявам се за това което написъх по горе явно на доста хора разхода им е доста по-нисък от моя, просто съдих по моята колица. Ама...това че гори 3/100 още не го вярвам :D

                      Коментар

                      Working...
                      X