Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат купе 1,8 16в 131 коня с турбо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат купе 1,8 16в 131 коня с турбо?

    Здравейте! Искам да попитам мога ли да сложа турбо на моя Фиат Купе който е 1,8, 16в, 131 коня?
    I`m HOT cause I FLY!!!

    #2
    Ако искаш можеш да сложиш турбо и на фиат чинкуеченто 900 см3... НО! Съвсем друг въпрос е да ли си заслужава и каква цена ще ти струва това удоволствие....
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Xaus написа:
      Ако искаш можеш да сложиш турбо и на фиат чинкуеченто 900 см3... НО! Съвсем друг въпрос е да ли си заслужава и каква цена ще ти струва това удоволствие....
      Колегата е прав първо съм сигурен че слагаш турбото за да качиш някое друго конче и да я ръчкаш уверявам те това съкращава животеца на двигателя , разхода се качва т.н много са минусите , но пък ако си решил да си ръчкаш къде без турбина П.П На едно приятелче му сложиха на реното в Цунами 700 лева са му взели

      Коментар


        #4
        Jivko Georgiev написа:
        Xaus написа:
        Ако искаш можеш да сложиш турбо и на фиат чинкуеченто 900 см3... НО! Съвсем друг въпрос е да ли си заслужава и каква цена ще ти струва това удоволствие....
        Колегата е прав първо съм сигурен че слагаш турбото за да качиш някое друго конче и да я ръчкаш уверявам те това съкращава животеца на двигателя , разхода се качва т.н много са минусите , но пък ако си решил да си ръчкаш къде без турбина П.П На едно приятелче му сложиха на реното в Цунами 700 лева са му взели
        700 лв. за какво?

        Коментар


          #5
          Ще го питам , но мисля , че е само турбо без интеркулер то затова е евтиния

          Коментар


            #6
            Като съм гледал по моргите бензиново трубо под 300лв... не съм намирал... Евентуално да смъкнат до 250 максимум... Но от там трябва да се сменят или преправят колекторите на колата , въздохо проводи , радиатор (intercooler) , което също си е доста пари... Прадполагам че тия 700лв... са само частите и поне още 300лв... за монтаж Доста по евтино и също доста ефикасно е да се олекотиш малко...
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              Най-доброто, което можеш да направиш според мен е да си караш безпроблемно (доколкото може да е така) колата в този и вариант и ако мноооого държиш колата ти да е турбо е да я продадеш и да си вземеш фиат купе, но с турбо двигател-имаш 2 варианта на таз кола.Другото, което си намислил е такъв готин филм с предизвестен край (тъжен за съжаление), за който не си подготвен според мен!Успех!

              Коментар


                #8
                Абе направо лашкай едно турбо и твае .... все едно ще я караш тая кола 15 години, като пенсионерите с жигулките.Направо слагай едно турбаляче и си прави кефа ....Защото и аз започвам да се замислям вече .... турбинка Голяма работа, като съкръщавал живота на двигатела.

                Коментар


                  #9
                  PB 5976 BC написа:
                  Абе направо лашкай едно турбо и твае .... все едно ще я караш тая кола 15 години, като пенсионерите с жигулките.Направо слагай едно турбаляче и си прави кефа ....Защото и аз започвам да се замислям вече .... турбинка Голяма работа, като съкръщавал живота на двигатела.
                  Абе и аз така карам една марея 1.8 16 турбо.Само дето турбината е в багажника 2г.

                  Коментар


                    #10
                    PB 5976 BC написа:
                    Абе направо лашкай едно турбо и твае .... все едно ще я караш тая кола 15 години, като пенсионерите с жигулките.Направо слагай едно турбаляче и си прави кефа ....Защото и аз започвам да се замислям вече .... турбинка Голяма работа, като съкръщавал живота на двигатела.
                    Бе то ако ’лашкането’ на едно турбо от моргата в атмосферна кола ставаше толко лесно и безпроблемно щеше да е мнооо добре!Ммма на практика нещата са дооооста по различни от мисленето и писането пред пс-то

                    Коментар

                    Working...
                    X